Katusa

Jak větrat v těchto vánicích?

Když otevřu okno dokořán, napadá sníh dovnitř, když jen ventilačku, vzduch se pořádně nevymění…

Nejlepší odpověď
Drap

Počkat až přestane foukat, nebo riskovat tu trochu sněhu vevnitř. Spolehlivým způsobem větrání i v tomto počasí , by bylo pořízení rekuperační jednotky a je po problému.

Další odpovědi
dagry

No bóže, trošku sněhu vevnitř. Však nemáš okno otevřené hodinu. Všude radí, že v zimě máme okna otevřít dokořán jen na pár minut a je rychle vyvětráno. No a pokud je venku metelice s vichrem, tak snad zrovna v tu chvíli nemusím nutně větrat né, počkám si na příznivější dobu.

veruska

Když jdu ven,nebo v místnosti nejsem,tak na mikroventilaci,tak 2–3 hodinky a je to znát.

honza19hk

u starých oken to moc nejde ,ale nová plastová nebo hliníková okna mají mikroventilaci,tzn že okno není zavřené uplně a je tam škvíra kterou proudí vzduch,výhoda je že se dá použít i při silném větru a okno se neotevře nebo nevylomí.Je napůl zavření i otevření.Zvlášť vhodné je to použít při silném větru a vánici.