Avatar uživatele
pn65

Jak věřitel může dát dluh na exekuci, když jsem nepodepsal uznání dluhu?

Dlužil jsem jedné společnosti určitou finanční částku, delší dobu jsem nebyl schopný splácet a tak můj dluh tato firma dala k vymožení jedné vymahačské fyrmě, tato fyrma mi poslala poštou uznání dluhu k podepsání, kterou jsem ovšem nepodepsal a ta mě následně dala k exekuci, tak by mě zajímalo, jak můj dluh může dát k exekuci, když jsem jim nic nepodepsal?

Poraďte prosím.

Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Dlužíte, nesplácíte, nepodepíšete uznání dluhu. Co jiného věřiteli zbývá, než vás dát k soudu a následně k exekuci? Kdybyste podepsal uznání dluhu a dohodl se s věřitelem na náhradním splátkovém kalendáři, nemusel byste teď platit soudní náklady a odměnu exekutorovi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud má exekuční titul, což je zkráceně rozsudek, platební rozkaz apod., tak může dát exekuci.
Vymahačská firma je vůbec nic, nemá žádná práva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Dluh přece nevzniká podepsáním jeho uznání. Ten ti asi vznikl jinak. Pokud nikomu nic nedlužíš, dej to k soudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Dluh dlužíš, ten existuje, neuznal jsi svůj dluh, mohl ses domluvit třeba na splátkách, takže firma tě dala k exekuci.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lamalam Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Právě proto, že jsi to nepodepsal. Věřitel nyní nemá jinou možnost, jak své peníze získat. Kdybys dluh uznal, mohli jste se dohodnout na splátkách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Měl jsi svůj dluh uznat, ušetřil bys.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hans51

Já jen upozorním, že společnosti, zabývající se vymáháním pohledávek, tyto pohledávky často od původního věřitele odkupují, čímž se dostávají na jeho místo. Tedy bez dalšího neplatí, že by nebyly ničím a neměly žádná práva; nutno zvážit vždy podle konkrétních okolností 😉

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek