Calimë

Jak velký rozsah škod udělá ruční granát?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud budu vycházet ze zkušeností na vojně, používaly se dva typy ručních granátů – útočný a obranný.
Ten útočný byl jen z plechu, k tomu aby vojáka vážně zranil, nebo dokonce zabil, musel dopadnout poměrně blízko osob(y). Používal se proto hlavně kvůli psychickému účinku.
Ten obranný byl však z tuším z litiny – zkrátka silného, tvarovaného kovu a jeho úlomky byly mnohem účinnější i na větší vzdálenost způsobovaly često smrtelná zranění.
Doplňuji:
Více zde
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gra­nát_(zbraň)

Další odpovědi
Dochy

jsou různé granáty. U nás jsou nejznáměší 2 základní typy: obraný a útočný. útočný dělá bordel v nejbližším okolí. Obraný rozprskne střepiny, které mohou zabít i 200m daleko. Předpokládá se, že obránci jsou v krytu (zákopu)

pl4toon

Když ho zapomenete zahodit, tak fatální.