marta52

jak velký rozdíl je u tv uhlop.81 mezi programem v HD a normálním.Mám tv HD,ovšem setobox v ní je bez hd mám koupit jiný

Doplňuji:
myslím tím při sledování programů

Odpovědi
autacek

Na úhlopříčce 81cm je ze 3 metrů kvalita obrazu takřka nerozeznatelná, nemáte-li jiný důvod, s koupí nového přístroje bych asi zatím počkal.

huxa

neuvádíš, jestli úhlopříčka je 81cm nebo 81". Také nevím, co je normální rozlišení, dle mého je dneska průměrné, normální rozlišení HD.

mosoj

Rozdíl je velký. problém je ten že v rozlišení HD vysílá pouze pár stanic v multiplexu 4, který má poměrně malé pokrytí území ČR.
Koupit setopbox nebo nový přijímač s MPEG 4 má smysl pouze tehdy ,že si jste jistý že nějakou stanici která vysílá v HD chytíte.

marta52

pro mosoj: tak já bych mohla chytat v HD programy CT a Novu, zatím mám ale pouze zvuk a chtěla bych si event. dokoupit pouze setobox, který by sledování v hd umožňoval
pro huxa. úhlopříčka je v cm a jinak tedy nevím jak rozlišit vysílání v Hd, protože většina programů v HD nevysílá a to ani přes satelit ani pozemně.

mosoj

Nevím jestli je to otázka nebo informace o které píši.
Jenom upozorňuji že také musíte mít televizor který umí FULL HD zobrazit !! Staré CRT vůbec nepřicházejí v úvahu a první L"CD měli rozlišení HD ready !!!!!

Tazatel se ptá správně. On má TV který umí rozlišení HD ( nepíše ale jestli full), ale nemá tuner který umí MPEG 4 . Takže jemu by setopbox který umí MPEG 4 pomohl.

mosoj

Huxa, bohužel stále je dnes normální vysílání v SD !!! a to je rozhodující . Televizoru který umí full HD ( to jsou dnes téměř až na plasmy všechny) je potom jejich rozlišení houby platné.