Avatar uživatele
marta52

jak velký rozdíl je u tv uhlop.81 mezi programem v HD a normálním.Mám tv HD,ovšem setobox v ní je bez hd mám koupit jiný

Doplňuji:
myslím tím při sledování programů

Zajímavá 0 před 3986 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Na úhlopříčce 81cm je ze 3 metrů kvalita obrazu takřka nerozeznatelná, nemáte-li jiný důvod, s koupí nového přístroje bych asi zatím počkal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

neuvádíš, jestli úhlopříčka je 81cm nebo 81". Také nevím, co je normální rozlišení, dle mého je dneska průměrné, normální rozlišení HD.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Rozdíl je velký. problém je ten že v rozlišení HD vysílá pouze pár stanic v multiplexu 4, který má poměrně malé pokrytí území ČR.
Koupit setopbox nebo nový přijímač s MPEG 4 má smysl pouze tehdy ,že si jste jistý že nějakou stanici která vysílá v HD chytíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marta52

pro mosoj: tak já bych mohla chytat v HD programy CT a Novu, zatím mám ale pouze zvuk a chtěla bych si event. dokoupit pouze setobox, který by sledování v hd umožňoval
pro huxa. úhlopříčka je v cm a jinak tedy nevím jak rozlišit vysílání v Hd, protože většina programů v HD nevysílá a to ani přes satelit ani pozemně.

před 3986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nevím jestli je to otázka nebo informace o které píši.
Jenom upozorňuji že také musíte mít televizor který umí FULL HD zobrazit !! Staré CRT vůbec nepřicházejí v úvahu a první L"CD měli rozlišení HD ready !!!!!

Tazatel se ptá správně. On má TV který umí rozlišení HD ( nepíše ale jestli full), ale nemá tuner který umí MPEG 4 . Takže jemu by setopbox který umí MPEG 4 pomohl.

před 3985 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Huxa, bohužel stále je dnes normální vysílání v SD !!! a to je rozhodující . Televizoru který umí full HD ( to jsou dnes téměř až na plasmy všechny) je potom jejich rozlišení houby platné.

před 3985 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika