Mirdas

Jak velký problém je se osamostatnit ?

Jak velký problém je odejít od bytového družstva a spravovat si dům ( panelák ) sami ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

všetko záleží na tom, ako je koncipovaná zmluva s družstvom.

poraďte sa s právnikom.

:-Q

Další odpovědi
NikkiHeat

Osobně si myslím, že to není velký problém. Pokud jste ovšem dobrá sestava nájemníků a umíte se domluvit. Bytové družstvo či správce nedělá nic co byste nedokázali sami. Je ovšem potřeba znát problematiku. Pravidelné kontroly plynu, vody, elektřiny, hydrantů, požární zprávy ,opravy apod. na to má družstvo nasmlouvané řemeslníky/od­borníky , vy si je budete muset hledat nebo provádět sami ale k těmto opravám a kontrole zvlášť plynu jsou nutné certifikace, živnost nebo odborné zkoušky. Takže ve finále nevím nevím…