baghira

Jak velký otvor se dá vyříznout v paneláku do nosného panelu?

Nejde mi o nějaké statické výpočty, spíš jen kvalifikovaný odhad. Dají se změnit klasické dveře na dvoukřídlé? Nebo dvouapůlmetrový otvor do třiapůlmetrové zdi?
Doplňuji:
Statický výpočet samozřejmě bude, mně jde v tomto stádiu jen o informaci, jestli vůbec má smysl o tom uvažovat.

Nejlepší odpověď
tom004

Vzhledem k tomu,že je to nosný panel,tak určitě ne.
Doplňuji:
Jenom doplním.Neuvádíte patro,ale,i tak,žád­ný statik,nepodepíše zásah do konstrukce domu.A už vůbec ne,v takovém rozsahu.

Další odpovědi
mosoj

Takovýto zásah bez statického výpočtu.
2,5 m pryč ze 3,5 m ?? Jedině s překladem a ten se bude muset stejně vypočíst.

arygnoc

nelze.

předpokládám, že neuspějete ani po předložení statických výpočtů.

je to NOSNÍ stěna, do té jsou jakékoliv deštrukční zásahy zakázány.

fcoop

Perlička. Pod námi bydlí Ukrajinec,takovej něco jako slušňák.Ten byt si koupil a předělával si ho.Když ten neustálej bordel trval 3. měsíc,ruply mi po noční nervy a šel po něm.Po zabouchání na dveře se objevila užaslá slovanská tvář, a já,když jsem mu velice nahlas sděloval,co si myslím,tak jsem si všimnul,že má vybouraný všechny příčky.
Je to panelák,každá stěna je nosná.Tedy panel.
Zatím barák stojí,ale ještě jedno úkáčko a jsme v novinách.