Avatar uživatele
kazisvět

Jak velký odečet má být u rektální teploty u kojenců?

Nám vychází poměrně velké rozdíly mezi rektální teplotou (měřenou teploměrem v konečníku) a jinak naměřenou teplotou, např. čelním teploměrem. Rozdíl bývá až 1 stupeň Celsia. Různé zdroje uvádějí různé rozdíly, nejčastěji to je okolo 0,5 stupně. Jakou máte zkušenost vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 5092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Já jsem u svých dětí používala jak čelový teploměr tak i digitální.Ale jak vy říkáte čelový teploměr ukazoval vždy jinou teplotu než teploměr digitální.Když jsem pak byla se synem v poradně tak mi doktorka řekla že nejlepší je měřit teplotu kojence v zadečku digitálním teploměrem a po naměření teploty odečíst 0,5°C.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucimia

Když měříte obyč. teploměrem v zadečku, musíte odečíst 0,3°C abyste se dobral „pravé“ teplotě. Nevím jestli je to u rektálního teploměru jiné, ale myslím že ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Odečítá se vždy 0.5 stupňů.Pokud by jste opakovaně naměřili stejným teploměrem rektální teplotu vyšší o více než 1 stupeň než v axile,pak se může jednat o náhlou příhodu břišní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Paja30

Digi teploměr na čelo používám orientačně, např. při spánku. Když chci přesnou teplotu, měřím rychloběžkou v zadečku a pak odečtu 0,5. Když se teplota po odečtu přehoupne přes 38,5 – dávám Nurofen sirup – ´ten se nám zatím osvědčil nejlíp a snižuje teplotu rychle a i na 8h. Jinak zábaly na lýtka, hodně tekutin a když teploty trvají 3 dny, jdeme raději k doktorce, aby udělala CRP.

před 3632 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví