kazisvět

Jak velký odečet má být u rektální teploty u kojenců?

Nám vychází poměrně velké rozdíly mezi rektální teplotou (měřenou teploměrem v konečníku) a jinak naměřenou teplotou, např. čelním teploměrem. Rozdíl bývá až 1 stupeň Celsia. Různé zdroje uvádějí různé rozdíly, nejčastěji to je okolo 0,5 stupně. Jakou máte zkušenost vy?

Nejlepší odpověď
panenka

Já jsem u svých dětí používala jak čelový teploměr tak i digitální.Ale jak vy říkáte čelový teploměr ukazoval vždy jinou teplotu než teploměr digitální.Když jsem pak byla se synem v poradně tak mi doktorka řekla že nejlepší je měřit teplotu kojence v zadečku digitálním teploměrem a po naměření teploty odečíst 0,5°C.

Další odpovědi
Lucimia

Když měříte obyč. teploměrem v zadečku, musíte odečíst 0,3°C abyste se dobral „pravé“ teplotě. Nevím jestli je to u rektálního teploměru jiné, ale myslím že ne.

martina1

Odečítá se vždy 0.5 stupňů.Pokud by jste opakovaně naměřili stejným teploměrem rektální teplotu vyšší o více než 1 stupeň než v axile,pak se může jednat o náhlou příhodu břišní.

Paja30

Digi teploměr na čelo používám orientačně, např. při spánku. Když chci přesnou teplotu, měřím rychloběžkou v zadečku a pak odečtu 0,5. Když se teplota po odečtu přehoupne přes 38,5 – dávám Nurofen sirup – ´ten se nám zatím osvědčil nejlíp a snižuje teplotu rychle a i na 8h. Jinak zábaly na lýtka, hodně tekutin a když teploty trvají 3 dny, jdeme raději k doktorce, aby udělala CRP.