Kepler

Jak velký můžu koupit externí HDD, který bude rovněž připojován k TV?

Mám novou LED TV, v jejímž návodu se tvrdí (cituji): „Pokud formátujete USB hardisk, který má 1TB(Tera Byte) nebo více, mohou nastat problémy s formátováním.“ Jak se dělá formátování? Rád bych koupil právě 1 TB, muže to být opravdu problém? Máte s tím někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
anonym

myslím, že nebude problém. počítej s tím, že pokud se připojí k telce a naformátuje, tak bude použitelný jen pro telku. pokud budeš chtít použít pro PC, nebude fungovat

briketka10 píše, že používá k PC i k TV. ano, pokud budeš přehrávat cokoliv nahrané na HDD v telce, tak není problém, ale pokud chceš na HDD nahrávat z TV, tak se musí po připojení k TV naformátovat (to je to na co se ptáš). pak se zformátuje (ztratí se všechna data) a naformátuje se na souborový systém NTFS. pak je použitelný výhradně jen s TV kde byl naformátován. samozřejmě jde zpětně použít a přeformátovat, jen je vědět jak, protože když ho připojíš k PC, tak ho nerozpozná

Další odpovědi
briketka10

Mám 1,5 TB používám jej, jak k Ntb i k
Tv – HDMI.
Jen u Tv chvíli trvá než se načtou všechna
data, která jsou na disku nahraná.

postcd

nešlo by zeptat se výrobce na detaily? a nebo googlit typ TV a k tomu přidat slovo HDD tb ?

Kupte si tedy menší HDD a nebo najděte někoho kdo má velký disk a je ochoten to risknout a připojit ho k vaší tv

Kepler

Nechci disk používat jenom na tv, už vůbec ne na nahrávání z tv. Z pc chci překopírovat stažené filmy a pak další ukládat na něj. Tak se snad externí disky používají, ne? Není možné, aby disk nefungoval jak na pc, tak na tv?