Minas

Jak velký má výtěžek autor knihy, když ji vydá?

Když ji vydá přes nakladatelství a když ji vydá na vlastní náklady? Díky moc!

Nejlepší odpověď
arygnoc

v česko/slovenských pomeroch sa asi nikto neuživí iba ako literárny autor – písanie je koníček popri inej práci – i blízkej samotnému písaniu (scenáristi, novinári, kritici …).

písanie je záľuba, potreba osloviť svet.

autori píšuci v svetových jazykoch majú rozhodne väčšie možnosti (veľké náklady, vešľké zisky).

no a svoje robí i meno autora – joanne rowling má určite výhodu pred janou vyškovou.

😉

Další odpovědi
Klaproth

Vydat knihu vlastním nákladem může také znamenat dostat se do hlubokého deficitu. Jenom pár šťastlivců na tom zbohatlo. Při vydávání přes nakladatelství záleží na smlouvě, můžeš dostat fixní částku bez ohledu na prodej, nebo budeš dostávat podíl z prodaných výtisků. Tady už se dá občas i něco vydělat.

gecco

Zvu tě na večeři…
Francis Veber

quentos

Záleží na nákladu a počtu prodaných kusů.
Jestli ten „autor“ jste vy, tak bych si to, být vámi, ještě rozmyslel. Autoři knih by především měli umět bezchybně česky.