Lily321

Jak velký je vesmír ?? ;)

Odpovědi
anonym

se stále rozpíná, takže když ti to řeknu, už za pár sekund to nebude pravda.

Fyzik

Region viditelný ze Země (pozorovatelný vesmír) je koule o poloměru přibližně 46 miliard světelných let. Co je za jeho hranicí, to je otázka.

verca15

To nikdo neví a ani vedět nebude..
Zdá se,. že je nekonečný

kemo

Vesmír (tedy prostor) se neustále rozpíná. Vědci si až donedávna mysleli,že se rozpínání zpomaluje,ale opak je pravdou. Rychlost rozpínání se neustále zvyšuje a čím je rychlost vyšší tím je rozpínání rychlejší.
Je to stejné jako kdyby jste nafukovala poutový balonek a ten prostor vevnitř balonku by byl vesmír.

England1522

Prej se říká že je nekonečný ale vědci si míslí že vesmír má konec a tam prej už jsou jiné tlaky atd…

FreeSTONE

Na rozdíl od toho, co se možná dočteš v různých „odborných“ publikacích, vesmír má konečnou energii. Ta souvisí s hmotou, ale prostor, ve kterém je ta hmota (planety, slunce) rozprostřena, se rozpíná.
Šlo by to spočítat, a to docela jednoduše. Když uvážíme, že nic se nemůže šířit rychleji než světlo, a že na začátku byl velký třesk, který de-facto začal z jediného bodu a šířil se do všech stran (řekněme) rovnoměrně, stačí vzít rychlost světla (299793 km/s) krát stáří vesmíru (13,8 miliard let), což dělá právě těch 46 miliard světelných let (435000000 milionů kilometrů).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ves­mír