ptáč

Jak velký je středně urostlý hobit?

Nejlepší odpověď
annas

V úvodu k Pánu prstenů, píše Tolkien, že výška hobitů se pohybuje v rozmezí 0,61 až 1,22 m. Průměr je as 1,07 m.

Váš dotaz, mě inspiroval k hledání, zda existovali skutečhí lidé takového vzrůstu. Našla jsem na stránce abc článek Malí lidé z Floresu: Hobiti existovali?

http://www.abic­ko.cz/clanek/prec­ti-si-zabava/13311/mali-lide-z-floresu-hobiti-existovali.html

"Lidé malého vzrůstu nemusí být jen výmyslem slavného spisovatele J. R. R. Tolkiena. Mnohé totiž nasvědčuje tomu, že Bilbo Pytlík měl své dávné tajemné, i méně záhadné, vzory.

Vykopávky pod vedením antropologů Petera Browna a Michaela J. Morwooda, prováděné až do roku 2008, pomohli odhalit zcela nový druh rodu Homo. Člověk floreský, jak byl nazván, žil podle současných poznatků na ostrově Flores asi před 94 000 až 13 000 lety.

¨jejich nejvyšší jedinci na výšku měřili pouze něco málo přes jeden metr! Není se tedy čemu divit, že se pro ně vžil neoficiální název hobiti."

Další odpovědi
Awe

O něco měnší než hodně urostlý