Bronzový

Jak velký je rozdíl mezi hlínou na keramiku a moduritem terakotou?

Dobrý den, letos budu dělat do školy maturitní práci a nemůžu se rozhodnou, jestli jí mám dělat z moduritu terakoty, nebo hlíny. Co je lepší, jaké co má výhody? Moje práce bude docela veliká, tak co se taky vyplatí cenově?
Děkuji
Samba: Takže se ve všem až na cenu podle Vás vyplatí modurit? Co je lehčí na práci? Až s tím budu dělat maturitní práci, nechci aby se řeklo, že sem si vybrala to lehčí a tím měla horší hodnocení..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Modurit je velmi drahý, ale dá se dát jen na chvíli do trouby, nebo vařit ve vodě, hlínu můsíš dávat jak víš do pece a dlouho čekat, je tvrdá, ale křehká, snadno se ti ozbije, modurit když spadne, nic se neděje.
Jo, ta cena, koukám, jestli teda vidím dobře, kilo modulitu za 200,- a 10 kg hrnčířský hlíny necelý dvě stovky
http://www.sevt.cz/…

http://www.srovnanicen.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Cena je podstatný rozdíl.
Důležité také je, jestli máš kde hlínu vypálit.
Jestli bude práce velká, je potřeba i velká pec. Ty mají tam, kde jsou zájmové kroužky.
To stejné i u moduritu. Vejde se práce do trouby nebo hrnce?
Rozdíl je také v konečné úpravě.
Modurit lze natřít barvou a pak třeba nalakovat.
Hlína se může pokrýt "burelem", za sucha nebo mokra. Lze použít různé techniky nanášení glazury.
Hlínu lze použít v několika barvách. Také buď hladkou nebo šamotovou.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Samba

Modelovat musíš umět, jestli je to modulit, nebo hlína, jde o to, jestli máte na škole, nebo někde tu pec a pak taky glazuru, ale asi teda ano, s tím snad umíš, když z toho děláš maturu, u modulitu by ses asi nedoplatila.Takže za mě tu hlínu.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.