wendyX

Jak velký je již v současné době vlastnický podíl skupiny Erste Group v České spořitelně ?

Je tento podíl již nadpoloviční- tedy většinový? Takže se dá (obrazně)
říci, že ČS je ve skutečnosti již více ‚rakouská‘, než ‚česká‘ ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vlastnický podíl Erste Group je 98,97%. Nicméně sama Erste má významné akcionáře z celého světa. V dnešní době má smysl používat „rakouská“ nebo „česká“ ve smyslu sídla – proto např. ČNB tak brojí proti přeměnám v ČR sídlících bank na pouhé pobočky ze zahraničí.

Zdroj: http://www.csas­.cz/banka/nav/o-nas/struktura-akcionaru-d00014535