Danina65

Jak velký byl „Malý“ Bobeš?

Knihu jsem četla, pravda, už to nějaký čásek bude, ale nepamatuji se na Bobšovy tělesné míry, no.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná.

1. Přece přídavné jméno malý má i jiný význam, neoznačuje jen míru, velikost, ale malý = nedospělý, vlastně dítě.

Tak to bylo i s Bobešem, začal od 6 let poznávat svět. Takže jste zřejmě zapomněla, o co šlo. Jeho míry nejsou zase tak důležité.

2. Pokud jde o název díla Malý Bobeš od. J. V. Plevy. tak se dá říct, že šlo o velkého „Malého Bobeše“.

Kniha pro děti, v níž zachytil reálný svět, chudobu, umírání, sociální problémx atd. To byl rozdíl proti jiným knihám, i když dílo několikrát přepracovával a objevil se i „socialistický“ pohled na společnost.

Další odpovědi
cochee

A co takhle si tu knížku přečíst?

Dopl.: jeho míry tam samozřejmě nejsou, ale je snad jasné, že harant předškolního věku nebude měřit metr sedmdesát. Dokonce ani metr třicet to nebude.

Stingo

Určitě ne vyšší než metr padesát.

anonym

Bobeš byl malý jako 6ti letý chlapec,pravda do dospělosti vyrostl jen do 168cm,ale byl to šikovnej klučina.
Zase si nám tady někdo hraje na učitelku,co?
Otázka zněla jasně,jak velký byl Malý Bobeš a přídavné jméno do odpovědi nepatří.