lukas.zmizik

jak velký by byl váš evakuační kufr se vším potřebným na 24 hodin a co by tam bylo?

Doplňuji:
tedy doplním – už to tu bylo zmíněno (briketka10) chtěl sem vědět, kdyby nastala situace neboli nutnost evakuace, zda máte permanentně nachystané nějaké zavazadlo a sestavený plán věcí, které byste mohli potřebovat a máte je všechny po ruce?

uvedu příklad takového plánu (inspirace pro ty, kteří jej nemají):

  • provaz, motouz: 2× 100 cm
  • jehla 2ks
  • spodní prádlo 2ks
  • mýdlo tuhé 1ks
  • ručník 1ks
  • fotoaparát na 35mm film + film po 1ks
  • čínská polévka kuřecí 2ks
  • plechový kastrolek 1ks
  • příbor – vidlička, nůž, lžička po 1ks
  • řezný zavírací nůž 1ks
  • balení vody 2 litry

Nejlepší odpověď
honza19hk

připravené ho nemám,ale jako hasič vím co by tam mělo přeibližně být
doklady,peníze,trvan­livé jídlo-konzerva,voda,nůž,sir­ky nebo zapalovač,svítilna a do ní baterie,deka nebo spacák,prádlo,hy­giena,rádio na baterie,ešus,pří­bor,telefon…

Pravda ale je že kdyby byla u nás vyhlášená evakuace a já nebyl zrovna u zásahu tak sednu do auta a jedu na chalupu.pak bych většinu věcí nepotřeboval.

Další odpovědi
Drap

Nejsem zvyklý používat kufr, byl by to běžný bágl. o váze cca 7 – 8 kg. Vevnitř, spacák, kus igelitu, nůž, kus šňůry, baterka, náhradní prádlo, hygienické potřeby, litr vody,zapalovač a cigarety , plus jídlo na jeden den.
Doplňuji:
K tomu samozřejmě peníze, doklady a možná i foťák.

briketka10

nevím co napsat :O
jen jak píše Drap doklady peníze apod.
ten.mobil s klíči ..

spacák nemám, tak velký bágl taky ne,
ani přepravku na kocourka jsem neevakuační
typ k akci nepřipravena, ale mě by šlo nejvíc
o mýho kocourka toho bych chtěla ochránit !!
Doplňuji:

beru jiný polívky jasný ,
teď na co 2 jehly bez nitě ??
foťák nemám,
a s tou vodou a čtyřkilovým
kocourkem nemám šanci !!

MacChill

Vy ste všichni hrozně pohodlný… já bych si vzal nůž a teplý oblečení…

pusinka50

Dobrá otázka a musím přiznat, že si jí občas kladu, při představě, že by třeba hořel byt. Tak si teď tady ujednotím konečně seznam.:-) Byly by to léky, cigarety, zapalovač, kafe, aspoň 6 litrů vody na pití, deka a deka pro psa, polštářek, hřeben, zrcátko, pinzeta, spodní prádlo a ponožky, náhradní oblečení, vodítko na psa a pes, doklady, mobil a nabíječka, hodinky, peněženka, platební karty, brýle, krém na ruce, žínky na opláchnutí, ručník, mýdlo, jídlo z lednice a granule pro psa

Wang

Nechci vám nějak kazit iluze, ale je vidět, že si tu situaci řada z vás nedovede ani vzdáleně představit. Pokud nitě a šití, tak max. na zašití tržných ran. na spravování oblečení a vybavení je bezkonkurenční speciální širší technická páska.

Potřebujete kvalitní pevný batoh (podle zdatnosti a pohlaví asi tak 60ti litrovej, samozřejmě s tím, že ho nenaplníte celý), kufr daleko nedovlíknete. Navíc potřebujete volné obě ruce. Kufr je teda absolutně nevhodnej.

Na sebe jednu sadu kvalitního oblečení (nejlépe funkční), tj. kalhoty (2–3 dýlkáče) a kvalitní bundu s kapucí (nepromokavý klobouk). Jednu sadu spodního oblečení (v tomhle počasí, svetr, podvlíkačky, čepice, rukavice, v létě se bez tohoto obejdete).

Kvalitní kotníkový boty.

Jídlo a pití. Polévky alespoň ty pytlikové, v žádném případě čínské (nejsou v nich žádné živiny!), alespoň 2–3 konzervy, pití alespon 3 l.
Zvýšený ešus.

Na rozdělání ohně: kvalitní křesadlo, zapalovač nebo malou lupu
Zrcátko tak max. pro případ, pokud byste na sebe potřebovali na větší vzdálenost upozornit odlesky a i to se dá udělat nožem.

Kvalitní nůž. Nezavírací v pochvě s čepelí alespoň 12 cm.

Pokud berete nějaký životně důležitý léky, tak ty v dostatečným množství.

Ostatní tu bylo napsáno. Řada věcí nadbytečně. Kus igelitu, kus provazu je super, když někdo má, ale úplná nutnost to není.
Pamatujte, že příliš věcí nesených s sebou vás bude unavovat a zdržovat.
Rádio + baterie alespoň jedno do skupiny, k čemu proboha foťák!

Každopádně moc dobrá otázka, lukáši.

Fyzik

Klasika, takový kufr (batoh) jsem si balíval každý měsíc, když jsme s klukama chodili pít – teplé oblečení, kartáček, pouzdro na brýle, polštář, alko, nealko a brambůrky :)

pizlicka

pinzeta na obočí,drogistické potřeby,spodni pradlo,zapalovač,a naplně do něj,voda,nuz,e­šus,sponky,ne­bo gumicky do vlasu,hřeben,ne­promokave oblečení,boty.
Doplňuji:
zrcátko,spacák,ka­mera,pritele.

anonym

Záleží na tom, jaká katastrofa by nás postihla. Kdyby se jednalo jen o 24h., tak bych si vystačil s peněženkou a doklady.

Conchus

Raději na to nebudu myslet. Asi nějaký lodní kufr, nebo bych šel jen nalehko s placaticí.

pizlicka

ja bych vzala pritele,on by se o vse postaral 🙂

briketka10

a co baterka ??

já zapomněla na ty cíga a sirky
Drap o nich psal žejo..
ještě tu niť raději obě bílou i
černou ..
a co bysme fotili tu trasu, jak
jdeme , nebo tu katastrofu ??
pěkná otázka moc mě pobavila :O

lukas.zmizik

to byl příklad, na zapalovač a baterku sem zapoměl:) teď jsme se dostali na nějakých 5 kilo… fotoaparát na důkazy, ten kinofilmový je mechanický, vydrží déle než digitální

anonym

Grap, mám tam i 15m lano, buzolu i pevný líh