Avatar uživatele
lukas.zmizik

jak velký by byl váš evakuační kufr se vším potřebným na 24 hodin a co by tam bylo?

Doplňuji:
tedy doplním – už to tu bylo zmíněno (briketka10) chtěl sem vědět, kdyby nastala situace neboli nutnost evakuace, zda máte permanentně nachystané nějaké zavazadlo a sestavený plán věcí, které byste mohli potřebovat a máte je všechny po ruce?

uvedu příklad takového plánu (inspirace pro ty, kteří jej nemají):

  • provaz, motouz: 2× 100 cm
  • jehla 2ks
  • spodní prádlo 2ks
  • mýdlo tuhé 1ks
  • ručník 1ks
  • fotoaparát na 35mm film + film po 1ks
  • čínská polévka kuřecí 2ks
  • plechový kastrolek 1ks
  • příbor – vidlička, nůž, lžička po 1ks
  • řezný zavírací nůž 1ks
  • balení vody 2 litry

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, Wang, briketka10, anonym před 4104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
honza19hk

připravené ho nemám,ale jako hasič vím co by tam mělo přeibližně být
doklady,peníze,trvan­livé jídlo-konzerva,voda,nůž,sir­ky nebo zapalovač,svítilna a do ní baterie,deka nebo spacák,prádlo,hy­giena,rádio na baterie,ešus,pří­bor,telefon…

Pravda ale je že kdyby byla u nás vyhlášená evakuace a já nebyl zrovna u zásahu tak sednu do auta a jedu na chalupu.pak bych většinu věcí nepotřeboval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejsem zvyklý používat kufr, byl by to běžný bágl. o váze cca 7 – 8 kg. Vevnitř, spacák, kus igelitu, nůž, kus šňůry, baterka, náhradní prádlo, hygienické potřeby, litr vody,zapalovač a cigarety , plus jídlo na jeden den.
Doplňuji:
K tomu samozřejmě peníze, doklady a možná i foťák.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

nevím co napsat :O
jen jak píše Drap doklady peníze apod.
ten.mobil s klíči ..

spacák nemám, tak velký bágl taky ne,
ani přepravku na kocourka jsem neevakuační
typ k akci nepřipravena, ale mě by šlo nejvíc
o mýho kocourka toho bych chtěla ochránit !!
Doplňuji:

beru jiný polívky jasný ,
teď na co 2 jehly bez nitě ??
foťák nemám,
a s tou vodou a čtyřkilovým
kocourkem nemám šanci !!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

Vy ste všichni hrozně pohodlný… já bych si vzal nůž a teplý oblečení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Dobrá otázka a musím přiznat, že si jí občas kladu, při představě, že by třeba hořel byt. Tak si teď tady ujednotím konečně seznam.:-) Byly by to léky, cigarety, zapalovač, kafe, aspoň 6 litrů vody na pití, deka a deka pro psa, polštářek, hřeben, zrcátko, pinzeta, spodní prádlo a ponožky, náhradní oblečení, vodítko na psa a pes, doklady, mobil a nabíječka, hodinky, peněženka, platební karty, brýle, krém na ruce, žínky na opláchnutí, ručník, mýdlo, jídlo z lednice a granule pro psa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wang

Nechci vám nějak kazit iluze, ale je vidět, že si tu situaci řada z vás nedovede ani vzdáleně představit. Pokud nitě a šití, tak max. na zašití tržných ran. na spravování oblečení a vybavení je bezkonkurenční speciální širší technická páska.

Potřebujete kvalitní pevný batoh (podle zdatnosti a pohlaví asi tak 60ti litrovej, samozřejmě s tím, že ho nenaplníte celý), kufr daleko nedovlíknete. Navíc potřebujete volné obě ruce. Kufr je teda absolutně nevhodnej.

Na sebe jednu sadu kvalitního oblečení (nejlépe funkční), tj. kalhoty (2–3 dýlkáče) a kvalitní bundu s kapucí (nepromokavý klobouk). Jednu sadu spodního oblečení (v tomhle počasí, svetr, podvlíkačky, čepice, rukavice, v létě se bez tohoto obejdete).

Kvalitní kotníkový boty.

Jídlo a pití. Polévky alespoň ty pytlikové, v žádném případě čínské (nejsou v nich žádné živiny!), alespoň 2–3 konzervy, pití alespon 3 l.
Zvýšený ešus.

Na rozdělání ohně: kvalitní křesadlo, zapalovač nebo malou lupu
Zrcátko tak max. pro případ, pokud byste na sebe potřebovali na větší vzdálenost upozornit odlesky a i to se dá udělat nožem.

Kvalitní nůž. Nezavírací v pochvě s čepelí alespoň 12 cm.

Pokud berete nějaký životně důležitý léky, tak ty v dostatečným množství.

Ostatní tu bylo napsáno. Řada věcí nadbytečně. Kus igelitu, kus provazu je super, když někdo má, ale úplná nutnost to není.
Pamatujte, že příliš věcí nesených s sebou vás bude unavovat a zdržovat.
Rádio + baterie alespoň jedno do skupiny, k čemu proboha foťák!

Každopádně moc dobrá otázka, lukáši.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Klasika, takový kufr (batoh) jsem si balíval každý měsíc, když jsme s klukama chodili pít – teplé oblečení, kartáček, pouzdro na brýle, polštář, alko, nealko a brambůrky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

pinzeta na obočí,drogistické potřeby,spodni pradlo,zapalovač,a naplně do něj,voda,nuz,e­šus,sponky,ne­bo gumicky do vlasu,hřeben,ne­promokave oblečení,boty.
Doplňuji:
zrcátko,spacák,ka­mera,pritele.

Upravil/a: pizlicka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Záleží na tom, jaká katastrofa by nás postihla. Kdyby se jednalo jen o 24h., tak bych si vystačil s peněženkou a doklady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Raději na to nebudu myslet. Asi nějaký lodní kufr, nebo bych šel jen nalehko s placaticí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pizlicka

ja bych vzala pritele,on by se o vse postaral 🙂

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

a co baterka ??

já zapomněla na ty cíga a sirky
Drap o nich psal žejo..
ještě tu niť raději obě bílou i
černou ..
a co bysme fotili tu trasu, jak
jdeme , nebo tu katastrofu ??
pěkná otázka moc mě pobavila :O

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lukas.zmizik

to byl příklad, na zapalovač a baterku sem zapoměl:) teď jsme se dostali na nějakých 5 kilo… fotoaparát na důkazy, ten kinofilmový je mechanický, vydrží déle než digitální

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Grap, mám tam i 15m lano, buzolu i pevný líh

před 4104 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek