Jak velký a těžký karavanový přívěs si mohu pořídit, pokud vlastním řidičský průkaz skupiny B?

Odpovědi
Ella

Smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti do 750 kg
(maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotvostní hmotnost motorového vozidla – pro skupinu B 3500kg)
být na vašem místě, tak se asi případně zeptám prodejce..

Zdroj: učebnice Autoškoly

venkovan

Pro přívěsy a návěsy nad 750 kg musí být již oprávnění skupiny „E“. Je to napsáno v řidičáku, tak co zde řešit. Jen to, že na skupinu „E“ je nutná autoškola, kurz stojí okolo 8 tisíc Kč.
Další omezení je i auto které může táhnout přívěs jen do určité váhy, což je napsáno ve velkém techničáku.
Karavan 750 kg je „malá“ bouda na kolech.

liho

rozmer je dany vyhlaškou,váha je do 750kg nebrzděný,nesmí být těžší než tažné vozidlo,a celková vaha soupravy nesmí být větší než 3500kg

jirkaa

Záleží na tažném vozidle jakou má povolenou maximální hmotnost přípojného vozidla a ta nesmí při součtu hmotnosti tažného a přípojného přesáhnout 3500kg.