Psychotic

Jak velkou výhodu má silniční kolo proti horskému?

Chci si koupit silniční bicykl. Ale občas bych chtěl (po asfaltu) jezdit s kamarádem, který má horské kolo. Za předpokladu, že kondičně jsme na tom stejně, jak moc velkou budu mít výhodu? Bude mi na horském kole stačit?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jste na tom kondičně stejně, utaháš jej na silničce během několika kilometrů…
Silnička má jiné převody, jinou geometrii rámu, jiná kola…
Na silnici je silniční kolo oproti trekovému, neřku-li horskému, velikou výhodou…
Ale ´počkej´, až tě kámoš pozve aspoň na polňačku nebo na louku…
😉

Další odpovědi
Kepler

Hlavní výhoda je, že na silničním kole se tolik nenadřeš. Čím užší plášť na ráfku, tím menší valivé tření. Ovšem musí se pořádně hustit. Měl bys být o dost rychlejší. Extrémem jsou uzounké pologalusky s duší, nebo závodní bezdušové galusky.

Kepler

Gecco: proč se směješ za každou svou odpovědí ? 🙂
To máš jako Václav Havel se svým tradičním srdíčkem?

gecco

😉
Někdy i před ní…
Používám smajlíka i jako – třeba, oddělovač…