Foks

Jak velkou ránu elektrickým proudem dokáže člověk přežít?

Nejlepší odpověď
Quimby

To je individuální a celkem náhodné. Člověk může klidně přežít i zásah bleskem, ale může ho klidně zabít zásuvka.
To, co hlavně ubližuje je proud – způsobuje popáleniny, pokud projde přes srdce, tak ho může zastavit. Což je hlavní příčina smrti.
Je potřeba také určité napětí, aby proud překonal odpor kůže. Proto můžeš klidně vzít tužkovou baterku do ruky a nic se ti nestane, ale když ji olízneš, tak dostaneš ránu.
Proud k zastavení srdce stačí dost malý, v řádech miliampérů.

Když už děláš něco nebezpečného, je lepší to dělat jednou rukou. Proud si totiž vybírá nejrychlejší cestu a když to chytneš oběma, tak to bývá přes srdce.

Také je problém, že když se dotkneš vodiče, tak dostaneš křeč a nemůžeš ho pustit, pak je zástava srdce už jen otázkou času.

Další odpovědi
anonym

Já bych ti to nedokázal vysvětlit než ti v odkaze : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-silny-musi-byt-proud-napeti

lexx

hodně záleží na kondici, zdravotním stavu a elektrickém odporu který vyvolá větší nebo menší proud (mA, někdy A) pracovat jen jednou rukou, izolovaná obuv, gumová podrážka nebo izolační podložka…

anonym

Každej to má asi jinak:
http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/3716-da-se-prezit-rana-pul-milionem-voltu?diskuze=1

anonym

www.google.cz

„Smrtelná hodnota proudu je pro střídavé napětí 10 mA, pro stejnosměrné napětí 25 mA.“