Lex.A

Jak velkou částku za 1ks zboží si mohu odečíst z daní v jednom období.

Mám vedlejší živnost a chtěl bych koupit nové vybavení pro firmu. Cena položky je 45.500,– mohu si položku odepsat z daní na konci roku.Nebo se to nějak odečítá více roků…děkuji P.L.
Doplňuji:
aha děkuji… takže pokud se jedná o elektroniku typu PC,Notebook..atd. v hodnotě 45.500,– tak kolik si mohu odepsat letos a kolik příští rok? Existuje někde info o skupinách a částkách?

Nejlepší odpověď
mosoj

U hmotného majetku se to dává do nákladů jednorázově do 40 000 Kč včetně DPH.
Nad 40 000 se to odepisuje postupně podle příslušné skupiny.
U nehmotného majetku do 60 000 Kč.

Počítač se odepisuje tři roky.

Můžete si zvolit rovnoměrné odepisování nebo zrychlené.

Rovnoměrné odepisování:

  1. rok 20 % z pořizovací ceny.
  2. rok 40 %
  3. rok 40 %

Zrychlené trvá také tři roky, jenom se největší část odpisů děje v prvních létech. Ten výpočet je ale složitější na vysvětlování. Je lépe si o tom něco přečíst.

Dejte si do vyhledávače „odpisy“ ono vám to určitě něco najde.

Lex.A

aha děkuji… takže pokud se jedná o elektroniku typu PC,Notebook..atd. v hodnotě 45.500,– tak kolik si mohu odepsat letos a kolik příští rok? Existuje někde info o skupinách a částkách?