tomasstir325

Jak velké jsou…

…neutrina?
Doplňuji:
Takže velikost neutrina se rovná asi 1×10 na –33 cm, je zajímavé, že toto je právě planckova délka, díky za odpověd.

Nejlepší odpověď
cochee

Z principu duální povahy neutrina (dualismus vlna-částice) nemluvíme o skutečném fyzickém rozměru neutrina, ale o tzv. elektroslabém radiusu, tedy zdánlivé velikosti neutrina při elektroslabých interakcích. Tento elektroslabý radius je definován jako n-krát 10 na –33 cm čtverečních, kde n je 3,2 , 1,7 nebo 1,0 (neutrin jsou tři druhy).
Ono totiž není snadné změřit miniaturní částici, když je veliký problém ji vůbec detekovat.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ne­utrino