mosoj

Jak velké je mraveniště ?

Mraveniště

Vyzkum jak vypadaji mraveniste pod zemi. Do mraveniste bylo nalito 10 tun
cementu, coz trvalo tri dni.
Pote, kdyz cement zatvrdl a vymodeloval mraveniste pod povrchem,
zacali vyzkumni pracovnici odkryvat hlinu. Trvalo tydny, dostat se do
hloubky osmi
metru. Mraveniste zabira plochu 50 metru ctverecnich. Dalnice mezi
mensimi
a vetsimi stredisky vypadaji jak navrzene architektem. Vsechny
tunely maji vybornou ventilaci. Fascinující!

http://www.dum­p.com/biggestan­t/

Nejlepší odpověď
anonym

Fakt hodné obdivu, ne nadarmo to potvrzuje poznatek, že mravenci mají nejvyšší stupeň tzv. kolektivní inteligence.
(ad honza, z videa je patrné, že se jednalo o opuštěné mraveniště).
Jinak aspoň nějaká přínosná a poučná otázka v sílící záplavě bezobsažných kecacích.

Další odpovědi
honza19hk

pěkné,jen si říkám jestli to mraveniště bylo opuštěné nebo to zalili betonem i s mravencema.

anonym

Mosoji, to je úžasný pohled na úctyhodné dílo malinkatých tvorečků a Tobě patří zvláštní dík. Za tohle by sis zasloužil tuplovanou nominaci. Škoda, převeliká škoda, že nelze ohodnotit takhle kvalitní otázku.

pizlicka

kjucííí malííí,čikovnííí:-)to je proste uzasne.mohlo neco tak uzasneho vzniknout nahodou?

kartar

Fascinujúce. Je nejaký ucelený výskum ako mravce žijú?
Doplňuji:
odpovedám sám sebe:
http://www.ma­clab.sk/clanky/bi­ologia-mravcov.php

mosoj

očko: Ohodnocena je a moc děkuji. Ono víc zahřeje pár slovních reakcí než nějaký palec. Ale pravda je, že palec se počítá . Chybí mně tu emotikony i když vím že zde nemají co dělat .

anonym

Tak já se pokusím alespoň takhle: ☺☺☺ (a protože na to nevidím nejlíp, tak aspoň doufám, že jsou to smějící se smajlíci). Mimochodem – to jsem se naučila taky tady na odpovědích.