Adri ..

Jak velké a dlouhé video pojme Sony Vegas 12?

Ráda bych to věděla, protože se snažíme natočit jedno video, tak abychom věděli, kde skončit a tak. Nevíte to ? Nebo máte s tím zkušenosti, popř. jak velké jste otevřeli vy ?

Odpovědi
lukas.zmizik

Pojme tak velké video, jako je volná paměť RAM. a pokud se po vyčerpání RAM používá pevný disk, pak to půjde docela pomalu. Zároveň s každým efektem a úpravou, kterou tam uděláš se rovněž spotřebovává další místo v paměti. Řešení, pokud RAM nestačí je udělat nějakou úpravu, uložit na disk, udělat další úpravu, zas uložit. Nevýhoda je, že to chce zálohu, pokud si to rozmyslím, těžko se to po několika větších úpravách vrací zpátky. Proto ta záloha. Já mám 8 GB RAM a adobe premiere, otevřu v něm jakýkoli celý film a mám ještě rezervu na to abych ho mohl bohatě upravovat.