Jak ve Windows vynullovat soubor? (RT vymazání)

Tedy jak hardwarově vymazat soubor, nikoliv pouze záznam v tabulce souborů (kdy v záložní to navíc zůstane do rebootu)… V UNIXu bych popadl dd a \0 (null) znak. Lze stejného výsledku dosáhnout i ve Windows – za pomoci vnitřních funkcí? (Bez instalace čehokoliv.)
Doplňuji:
Tak přeci něco takového, jako přepisování celého disku, zabere půl dne! Navíc je třeba pamatovat na stránkování, temp atp. Já právě doufám v nějaký ekvivalent dd, či tak… Vskutku nemohu řádně smazat soubor v základní instalaci OS?

Odpovědi
arygnoc

wokna túto funkciu prezieravo nemajú (asi vedia prečo).
použite napr. free program eraser – http://source­forge.net/pro­jects/eraser/fi­les/ , ktorý „mazané“ miesto niekoľkonásobne prepisuje.

;-Q

Dochy

bez instalace čehokoli? Jedna z metod je zapisovat na disk soubory až do úplného vyčerpání kapacity. Toto nelze použít na systémový disk, hrozí havárie systému.
Tímto bude systém donucen přepsat i místo, které zabíral původní soubor.