ferenc

Jak ve vedru nastavit proti slunci okenní horizontální žaluzie? Vydutou či vypuklou stranou ke slunci?

Odpovědi
cochee

Já otáčím vypouklou ven. Dutou stranou ven zdánlivě vypadá, že je okno více světelně zatěsněno, ale opak je pravdou – vždycky tam je nějaká škvírka a podle zákona schválnosti vždycky tou škvírkou svítí paprsek mně přímo do oka.

Michálek1245

Vypouklá ven je podle mě taky lepší, ale jako těžko říct. Musí se to vychytat a záleží samozřejmě na intenzitě světla, ale pak taky na tom, pod jakým úhlem padá. :) Jako za mě se osvědčily třeba textilní roletky den noc, které fungují poměrně spolehlivě. :) Ale je to o tom konkrétním případě, to je jasná věc.