milablond

Jak ve Photoshopu ovlivnovat barvy pouze ve druhe vrstve?

PRIKLAD: Mam dva obrazky – 1) louku 2) ovecku v ohrade. Oriznu ovecku a pretahnu ji na louku. A ted potrebuju zesvetlit jenom tu ovecku. Delam asi nejakou kravinu, ale nemuzu na to prijit…
Doplňuji:
Jo, to je vsechno hezky, ale mne se vsechny tyto zmeny aplikujou jak na ovecku, tak na louku. Na ovecku mam vytvorenou masku a fakt mi nejde ovlivnovat jen tu ovecku :(

Odpovědi
Shaohao

v zakladu mas dve moznosti:

  1. vyberes vrstvu s oveckou a primo ji zesvetlis napr. pomoci krivek(curves) ctrl + m, to je ‚destruktivni metoda‘
  2. nebo pomoci adjustment vrstvy (cerno/bila ikona na spodni liste s vrstvama) vyberes napr. curves. Tuto vrstvu pote pomoci clipping masky ‚pripnes‘ (alt + click mezi vrstvu s oveckou a adjustment vrstvu) a bude ovlivnena pouze tato vrstva.

2b) nebo jednoduse masku na zminenou adjustment vrstvu