Deli

Jak Váš život (Váš i ten partnerský) změnilo narození potomka?

Máte-li více dětí, pociťovali jste změny u příchodu prvního, nebo i u dalších dětí? Jaké změny to byly?
Doplňuji:
Berušinko, ono je to někdy dřív než na nové šaty 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Ja pocituji jednu jedinou , ale obroskou zmenu.! A to tu , ze zatimco ja jsem kluky vychovavala do jejich puberty .. , oni nejak tu pubertu preskocili ( nemeli zadnou ) … a od te doby vychovavaji oni me !!
Zkratka , porad jdou nejak kupredu , kdezto ja zustavam stat… ☹ a ptam se jich snad uplne na vsechno . Oni jedini vi o me nejvice … vic , nez kterakoliv nejlepsi kamaradka. 🙂 -iv-

Další odpovědi
anonym

Zcela zásadně. Jednak nás to spojilo, protože došlo vlastně k naplnění smyslu manželství. V partnerském životě rázem skončily společné návštěvy známých, večírků a kultury, já chodil ještě každý týden s partou na volejbal.
Nejprve je zlom v tom, že matka je doma, ztrácí společenské kontakty apod., ale hlavně se musí vyjít z jednoho platu a přitom jsou zvýšené náklady.
Jakmile vyrostly děti do školky, museli jsme vždy jeden z nás je včas vyzvednout, později i do družiny ve škole. A to 2. dítě je změna pouze v tom, že ta starší pak může vodit mladší třeba poo apod.
Změna u 2. spočívá i v tom, že už láska a péče nebyla soustředěna na jeden objekt a v praxi nejčastější hašení sourozeneckých rozmíšek, které někdy došly tak daleko, že jsem občas musel každou z holek vozit do školy firemním autem zvlášť.

kropitko

Když se mi narodila první dcera, tak to byla dost výrazná změna, vzhledem k tomu, že mi řekli, že nemůžu mít děti, tak jsem tomu do poslední chvíle nevěřila,,no když se narodil syn, tak jsem byla úplně mimo,,,no a ten zbytek jsem už ani nepočítala,,,

Dost legrace, je to změna,,,a pokaždé je to jiné,,musím přiznat, že v životě jsem neměla o dítě snad větší strach, než o tu nejmladší,,,už jsem prostě zestárla,,viděla spoustu ošklivých věcí, tak vím, co vše se může stát,,,

dědapetr

Vcelku nijak,jen byli větší náklady na rodinný rozpočet,ale ta radost z dětí to převážila.Dnes mě mrzí že jsme dětí neměli víc.Mám hodné děti.

anonym

Ne,Deli,nic se nestalo,jen vánoce byly od narození dětí,tak nějak krásnější.Co ale můžu říct,že po narození vnoučat,tak to se změnilo všechno.!Pocit strachu takový,jako mám u nich,jsem snad neměla.

Berušinka

Moc krásná anketka Deli!
Škoda, že nemůžu odpovídat =(
Ráda si ale přečtu vyčerpávající odpovědi ostatních.
Já si na mímo musím ještě 5 let počkat. Ach jo.

Drap

Žádná podstatná změna. Snad jen přibyla starost o potomka, ale to zase vyrovnávají přijímané radosti. U dalšího to bylo obdobné.

Berušinka

Ježiš, nestraš! To si nemůžu dovolit =D

kropitko

Ty šaty???

Berušinka

Samozřejmě, že to dítě! =D