Avatar uživatele
Deli

Jak Váš život (Váš i ten partnerský) změnilo narození potomka?

Máte-li více dětí, pociťovali jste změny u příchodu prvního, nebo i u dalších dětí? Jaké změny to byly?
Doplňuji:
Berušinko, ono je to někdy dřív než na nové šaty 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, Berušinka, Andělé, dědapetr, anonym před 4594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ja pocituji jednu jedinou , ale obroskou zmenu.! A to tu , ze zatimco ja jsem kluky vychovavala do jejich puberty .. , oni nejak tu pubertu preskocili ( nemeli zadnou ) … a od te doby vychovavaji oni me !!
Zkratka , porad jdou nejak kupredu , kdezto ja zustavam stat… ☹ a ptam se jich snad uplne na vsechno . Oni jedini vi o me nejvice … vic , nez kterakoliv nejlepsi kamaradka. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zcela zásadně. Jednak nás to spojilo, protože došlo vlastně k naplnění smyslu manželství. V partnerském životě rázem skončily společné návštěvy známých, večírků a kultury, já chodil ještě každý týden s partou na volejbal.
Nejprve je zlom v tom, že matka je doma, ztrácí společenské kontakty apod., ale hlavně se musí vyjít z jednoho platu a přitom jsou zvýšené náklady.
Jakmile vyrostly děti do školky, museli jsme vždy jeden z nás je včas vyzvednout, později i do družiny ve škole. A to 2. dítě je změna pouze v tom, že ta starší pak může vodit mladší třeba poo apod.
Změna u 2. spočívá i v tom, že už láska a péče nebyla soustředěna na jeden objekt a v praxi nejčastější hašení sourozeneckých rozmíšek, které někdy došly tak daleko, že jsem občas musel každou z holek vozit do školy firemním autem zvlášť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

Když se mi narodila první dcera, tak to byla dost výrazná změna, vzhledem k tomu, že mi řekli, že nemůžu mít děti, tak jsem tomu do poslední chvíle nevěřila,,no když se narodil syn, tak jsem byla úplně mimo,,,no a ten zbytek jsem už ani nepočítala,,,

Dost legrace, je to změna,,,a pokaždé je to jiné,,musím přiznat, že v životě jsem neměla o dítě snad větší strach, než o tu nejmladší,,,už jsem prostě zestárla,,viděla spoustu ošklivých věcí, tak vím, co vše se může stát,,,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Vcelku nijak,jen byli větší náklady na rodinný rozpočet,ale ta radost z dětí to převážila.Dnes mě mrzí že jsme dětí neměli víc.Mám hodné děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne,Deli,nic se nestalo,jen vánoce byly od narození dětí,tak nějak krásnější.Co ale můžu říct,že po narození vnoučat,tak to se změnilo všechno.!Pocit strachu takový,jako mám u nich,jsem snad neměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Moc krásná anketka Deli!
Škoda, že nemůžu odpovídat =(
Ráda si ale přečtu vyčerpávající odpovědi ostatních.
Já si na mímo musím ještě 5 let počkat. Ach jo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Žádná podstatná změna. Snad jen přibyla starost o potomka, ale to zase vyrovnávají přijímané radosti. U dalšího to bylo obdobné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Berušinka

Ježiš, nestraš! To si nemůžu dovolit =D

před 4594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Ty šaty???

před 4594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Berušinka

Samozřejmě, že to dítě! =D

před 4593 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek