Zlatý

Jak Váš život (Váš i ten partnerský) změnilo narození potomka?

Máte-li více dětí, pociťovali jste změny u příchodu prvního, nebo i u dalších dětí? Jaké změny to byly?
Doplňuji:
Berušinko, ono je to někdy dřív než na nové šaty :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ja pocituji jednu jedinou , ale obroskou zmenu.! A to tu , ze zatimco ja jsem kluky vychovavala do jejich puberty .. , oni nejak tu pubertu preskocili ( nemeli zadnou ) ... a od te doby vychovavaji oni me !!
Zkratka , porad jdou nejak kupredu , kdezto ja zustavam stat... :-( a ptam se jich snad uplne na vsechno . Oni jedini vi o me nejvice ... vic , nez kterakoliv nejlepsi kamaradka. :-) -iv-

Další odpovědi:

Zcela zásadně. Jednak nás to spojilo, protože došlo vlastně k naplnění smyslu manželství. V partnerském životě rázem skončily společné návštěvy známých, večírků a kultury, já chodil ještě každý týden s partou na volejbal.
Nejprve je zlom v tom, že matka je doma, ztrácí společenské kontakty apod., ale hlavně se musí vyjít z jednoho platu a přitom jsou zvýšené náklady.
Jakmile vyrostly děti do školky, museli jsme vždy jeden z nás je včas vyzvednout, později i do družiny ve škole. A to 2. dítě je změna pouze v tom, že ta starší pak může vodit mladší třeba poo apod.
Změna u 2. spočívá i v tom, že už láska a péče nebyla soustředěna na jeden objekt a v praxi nejčastější hašení sourozeneckých rozmíšek, které někdy došly tak daleko, že jsem občas musel každou z holek vozit do školy firemním autem zvlášť.

Zlatý

Když se mi narodila první dcera, tak to byla dost výrazná změna, vzhledem k tomu, že mi řekli, že nemůžu mít děti, tak jsem tomu do poslední chvíle nevěřila,,no když se narodil syn, tak jsem byla úplně mimo,,,no a ten zbytek jsem už ani nepočítala,,,

Dost legrace, je to změna,,,a pokaždé je to jiné,,musím přiznat, že v životě jsem neměla o dítě snad větší strach, než o tu nejmladší,,,už jsem prostě zestárla,,viděla spoustu ošklivých věcí, tak vím, co vše se může stát,,,

Zlatý

Vcelku nijak,jen byli větší náklady na rodinný rozpočet,ale ta radost z dětí to převážila.Dnes mě mrzí že jsme dětí neměli víc.Mám hodné děti.

Ne,Deli,nic se nestalo,jen vánoce byly od narození dětí,tak nějak krásnější.Co ale můžu říct,že po narození vnoučat,tak to se změnilo všechno.!Pocit strachu takový,jako mám u nich,jsem snad neměla.

Stříbrný

Moc krásná anketka Deli!
Škoda, že nemůžu odpovídat =(
Ráda si ale přečtu vyčerpávající odpovědi ostatních.
Já si na mímo musím ještě 5 let počkat. Ach jo.

Zlatý

Žádná podstatná změna. Snad jen přibyla starost o potomka, ale to zase vyrovnávají přijímané radosti. U dalšího to bylo obdobné.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Berušinka

Ježiš, nestraš! To si nemůžu dovolit =D

Zlatý

kropitko

Ty šaty???

Stříbrný

Berušinka

Samozřejmě, že to dítě! =D

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.