redy

Jak vám chutná zmrzlina?

Dneska v Budějkách jsem si dala zmrzku, babčina nechtěla a odůvodnila to tak, že zmrzlina není, co bejvávala. 🙂
Můžete to vy starší, potvrdit, nebo vyvrátit?
(

Nejlepší odpověď
zjentek

Jiná odpověď

Bejvávala lepší. Ovšem narazím i na zmrzku, která je ještě lepší, než bejvávaly. Tak třeba v Karlově studánce. Tam jim to vozí myslím z Červený vody, nevim, z čeho to vaří, mám sklerozu. ;)
Jinak kupuju téměř výhradně Opočenskou zmrzku a u nás v kraji jií mají houfně. Před tou smekám a pokud se najde poctivec, kterej si ji v boudě v mašině i NAMÍCHÁ DLE VÝROBCEM DOPORUČENÝHO POSTUPU, tak je to extra bonus a lahoda převeliká!

Další odpovědi
Drap

Jiná odpověď

Záleží na výrobci. Občas někdo vyrábí ještě o hodně lepší, než bývala kdysi, občas však člověk narazí i na podstatně horší. Myslím, že celkově to takto hodnotit nejde.

Kulpix

Je to horší

Je to skoro stejný.
Jen jsem si dřív dával víc ovocné. Pak bylo jedno období, kdy ov. Zmrzlina chutnala jak ibalgin- začal jsem si dávat hlavně vanilku, čokoládu, pistácii a kávovou. Občas si stejně dám ovocnou, dnes už opět chutná jak má.

Rokio

Jiná odpověď

Podle mě chutná pořád stejné, ale ceny jsou jiné. Kopeček zmrzliny je o několik desítek procent dražší než byl v době, kdy mi bylo deset.

Mimochodem, varianta odpovědi Je to horší a Bejvávala lepší má stejný význam.

briketka10

Jo a jsem z těch starších zmrzlina není co bývávala stála ale 3 kačky, dnes nekvalitní stojí skoro 30 kaček divný žejo, tato na kterou chodím, ta mi za
ty prašulky stojí, protože se zase pán, co mi ji natočí na mě usměje, dá mi ubrousek navíc a možná mi i přitočí víc zmrzky, co jsem se tak koukala
( okolo lidem nee ) 😁

briketka10

V Pardubicích chodím pravidelně do jednoho průchodu, kde točí v malém
okénku zmrzku z Opočna a mohu si vybrat kornout na jaký mám chuť a tak si dávám velký a dvojitou čokoládovou je opravdu výborná.

Ve Zlaté Uličce, kdyby někdo chtěl zajet k nám a ochutnat,
nebo tam blízko bydlí.

redy

briketko děkuji

WoIfy

Nechci dělat reklamu, ale nedavno jsem ochutnal zmrzlinu Tatra (kopečkovou i točenou), a musim říct, že i když je fest drahá (za kopeček 25,– Kč), tak se to fakt vyplatí. Zmrzlina doslova smetanová, chuť velmi intenzivní a přírodní. Lepší zmrzlinu jsem ještě neměl.
http://tatra-zmrzka.cz/

redy

WoIfy děkuji

redy

Rokio, ptala jsem se starších uživatelů. Klídek…
Když něco bylo lepší před x lety –

A dnes je to horší nevidím, že by to znamenalo totéž.

da ny

Vanilková bývala dle mého soudu mnohem lepší ;)
Dnes jsou většinou zmrzliny z prášku, to měla asi babička na mysli.
Italské ovocné, kopečkové zmrzliny mi chutnají a v Géčku je stánek s výbornými zmrzlinami, až na tu cenu… . Takový výběr chutných zmrzlin nebýval.
Já mám ale raději zmrzlinové sorbety (ne ty „poctivé“ smetanové, citron u mne vede).

redy

da ny děkuji