štamgast

Jak v programu Gimp nastavit 24 bitovou hloubku obrázku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jpg neumí víc než 8 bit !!
Spíš je dobré si nastavit barevný prostor na sRGB.

Teorie o barevné hloubcve je velmi úzce svázána s praxí (člověk by měl vědět, co dělá a proč to dělá). Takže pokud počítáš s dodatečnou úpravou barev či jasových křivek, vyexportuješ si obrázek (který má 12bitové barvy) z SPP v tiffu s 16bitovou barevnou hloubkou, upravíš ho v editoru a finální výsledek uložíš do 8bitového jpg (jpg vyšší barevnou hloubku vůbec nepodporuje).

Pokud by tě někde mátlo, že má nějaký obrázek 24bitovou barevnou hloubku, tak to znamená, že ji má 8bitovou a je v RGB – je to tedy 3×8 bitů. Pokud by byl CMYK, bude to 32 bitů. PNG či TIFF může být i RGBA (obsahuje alfa kanál) – pak by to bylo také 32 bitů, takže to může plést. 16bitový RGB obrázek ti pak může analogicky v některých programech ukazovat, že je 48bitový – tak to máš ještě kapku teorie navíc, abyses nedivil, až někde uvidíš takovéto závratné hodnoty.