Avatar uživatele
LůcaDůcaPůca

jak v obchodě poznat že filé není plné vody?

Dobrej, už několikrát se mi stalo, že jsem koupila zmražené filé, nechala jsem ho roztát a když roztálo tak jsem zjistila, že je plné vody. jak to poznat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, redy před 3945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Informace najdete v odkazu.

http://www.bon­food.cz/index­.php/kvalita-file/kvalita-rybiho-file

Co je rozhodující pro kvalitu zmraženého filé a jak ji poznáte?

Základní faktory jsou dva-použitý druh ryby a způsob zpracování, respektive zamražení.
Způsob zamražení-jsou tři a jsou naprosto rozhodující pro kvalitu suroviny, bohužel, zákon neukládá povinnost je značit.

atd.

V případě použití vnitřní vody je situace složitější, předpis nerozlišuje vnitřní vodu a výrobce značí ve složení jen glazuru, zákazník nemá informaci o celkovém množství vody. Pokud tedy výrobce nastříkne řekněme 20% vody dovnitř a použije 20% glazuru, celkem tedy bude výrobek obsahovat 40% vody, značení bude ale uvedeno ve složení výrobku následující:

rybí maso 80%,voda 20%,E452

Poradíme Vám, pokud je ve značení uvedená chemie, např. E452,vždy je uvnitř schovaná další voda.

Závěr článku:
Pokud na výrobku není uvedeno složení, a jen hmotnost výrobku, obsahuje méně než 5% přidané vody, ve formě glazury.

Pokud na výrobku je uvedeno GLAZOVANÉ a ve složení není uvedeno žádné E, pravděpodobně výrobek neobsahuje přidanou vodu a množství glazury uvidíte podle čisté hmostnosti masa.

Pokud výrobek obsahuje ve složení značení E, pravděpodobně je uvnitř přidaná voda.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Na každém filé by měla být napsána glazurace v %.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Nejvhodnější je ryba do 5% glazurace ( mělo by být uvedeno na obale ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Podle platných nařízení musí mít tyto výrobky označeno množství masa. Píše se o tom všude.
Podívej se tedy na tyto údaje a zlistíš vše potřebné !
Pokud to tam není, nekupuj. 😉
Praxe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

v razených mäsových výrobkoch (ale i zelenine a ovocí) sa predáva najdrahšia voda.
kto by odolal za ťažké prachy predať lacnú vodu?

kupujte čerstvé ryby a prípadne si ich doma zamrazte.
to isté s mäsom, zeleninou, ovocím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek