LůcaDůcaPůca

jak v obchodě poznat že filé není plné vody?

Dobrej, už několikrát se mi stalo, že jsem koupila zmražené filé, nechala jsem ho roztát a když roztálo tak jsem zjistila, že je plné vody. jak to poznat?

Nejlepší odpověď
annas

Informace najdete v odkazu.

http://www.bon­food.cz/index­.php/kvalita-file/kvalita-rybiho-file

Co je rozhodující pro kvalitu zmraženého filé a jak ji poznáte?

Základní faktory jsou dva-použitý druh ryby a způsob zpracování, respektive zamražení.
Způsob zamražení-jsou tři a jsou naprosto rozhodující pro kvalitu suroviny, bohužel, zákon neukládá povinnost je značit.

atd.

V případě použití vnitřní vody je situace složitější, předpis nerozlišuje vnitřní vodu a výrobce značí ve složení jen glazuru, zákazník nemá informaci o celkovém množství vody. Pokud tedy výrobce nastříkne řekněme 20% vody dovnitř a použije 20% glazuru, celkem tedy bude výrobek obsahovat 40% vody, značení bude ale uvedeno ve složení výrobku následující:

rybí maso 80%,voda 20%,E452

Poradíme Vám, pokud je ve značení uvedená chemie, např. E452,vždy je uvnitř schovaná další voda.

Závěr článku:
Pokud na výrobku není uvedeno složení, a jen hmotnost výrobku, obsahuje méně než 5% přidané vody, ve formě glazury.

Pokud na výrobku je uvedeno GLAZOVANÉ a ve složení není uvedeno žádné E, pravděpodobně výrobek neobsahuje přidanou vodu a množství glazury uvidíte podle čisté hmostnosti masa.

Pokud výrobek obsahuje ve složení značení E, pravděpodobně je uvnitř přidaná voda.

Další odpovědi
Bedy

Na každém filé by měla být napsána glazurace v %.

marci1

Nejvhodnější je ryba do 5% glazurace ( mělo by být uvedeno na obale ).

www

Podle platných nařízení musí mít tyto výrobky označeno množství masa. Píše se o tom všude.
Podívej se tedy na tyto údaje a zlistíš vše potřebné !
Pokud to tam není, nekupuj. 😉
Praxe

arygnoc

v razených mäsových výrobkoch (ale i zelenine a ovocí) sa predáva najdrahšia voda.
kto by odolal za ťažké prachy predať lacnú vodu?

kupujte čerstvé ryby a prípadne si ich doma zamrazte.
to isté s mäsom, zeleninou, ovocím.