Avatar uživatele
lukas.zmizik

jak v obchode poznat mandarinku bez pecek? ovsem vadi vam mandarinky s peckama?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanulka11, hanny 2, barnajka, fablen před 4480 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MILAN1961

oloupat-rozdělat-ochutnat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Nepoznáš, bohužel. Pokud je to přímo nějaká bezpecková odrůda, mělo by to být na štítku napsáno (stejně tak to bývá i u hroznů).
Nebo se zaměř na klementinky – je to drobná odrůda, která pecky nemívá.
Jiný způsob jak se peckatým plodům vyhnout, mě nenapadá. Chtěla jsem poradit, ať nakupuješ výhradně tam, kde ty nepeckatý mandarinky posledně měli, ale to by ode mě byla rada jako bejk.. Z vlastní zkušenosti vím, že kde měli včera várku ovoce bez pecek, dnešní dodávka může být peckatá naopak extrémně. Každý prodejce má nejspíš víc dodavatelů a každý dodavatel zřejmě taky nakupuje z různých zdrojů…
Mě osobně ty pecky/jadérka v ovoci až tak moc nevadí, ale když je toho příliš, to nekonečný vyďobávání/vy­plivování dovede člověku sebrat veškerý požitek z konzumace :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Pecky jsou třeba. Čistí střeva. Jen je třeba dát v případě rychlé stolice pozor na keramické křeslo, aby tělo rychle opuštějící tělo nepoškodily glazuru tohoto křesla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

to se nepozná -u nás to mají napsáno
nesnáším když koupím někde mandarinky a v každém dílku je pecka , to si nepochutnám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

pecky ani tak nevadí – vyplivnou se, horší je pokud jsou mandarinky vyschlé nebo plesnivé

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek