lukas.zmizik

jak v obchode poznat mandarinku bez pecek? ovsem vadi vam mandarinky s peckama?

Nejlepší odpověď
MILAN1961

oloupat-rozdělat-ochutnat

Další odpovědi
barnajka

Nepoznáš, bohužel. Pokud je to přímo nějaká bezpecková odrůda, mělo by to být na štítku napsáno (stejně tak to bývá i u hroznů).
Nebo se zaměř na klementinky – je to drobná odrůda, která pecky nemívá.
Jiný způsob jak se peckatým plodům vyhnout, mě nenapadá. Chtěla jsem poradit, ať nakupuješ výhradně tam, kde ty nepeckatý mandarinky posledně měli, ale to by ode mě byla rada jako bejk.. Z vlastní zkušenosti vím, že kde měli včera várku ovoce bez pecek, dnešní dodávka může být peckatá naopak extrémně. Každý prodejce má nejspíš víc dodavatelů a každý dodavatel zřejmě taky nakupuje z různých zdrojů…
Mě osobně ty pecky/jadérka v ovoci až tak moc nevadí, ale když je toho příliš, to nekonečný vyďobávání/vy­plivování dovede člověku sebrat veškerý požitek z konzumace :)

venkovan

Pecky jsou třeba. Čistí střeva. Jen je třeba dát v případě rychlé stolice pozor na keramické křeslo, aby tělo rychle opuštějící tělo nepoškodily glazuru tohoto křesla.

hanulka11

to se nepozná -u nás to mají napsáno
nesnáším když koupím někde mandarinky a v každém dílku je pecka , to si nepochutnám

fablen

pecky ani tak nevadí – vyplivnou se, horší je pokud jsou mandarinky vyschlé nebo plesnivé