cincina

Jak v excelu vypočítám věk?

Celé odpoledne se tím zabývám. Našla jsem spoustu funkcí, ale já to potřebuju přes funkci DNES. Všude jsem našla, že je to =DNES-datum narození, ale mi toto nefunguje.

Odpovědi
Lamalam

Jde to jednoduše s využitím funkce DATEIF.

Zdroj: http://lorenc­.info/3MA481/fun­kce-datedif.htm

Emefej

Funkce „Dnes“ vrací aktuální datum. Věk tím nespočítáš.

tempi

stejná otázka: http://www.po­radte.cz/poci­tace-a-prislusenstvi/28967-jak-vypocitat-vek-v-excelu.html

magorvkleci

=CELÁ.ČÁST(YE­ARFRAC(DNES()-datumnarozeni))
Doplňuji:
teda pardon, místo tomo „minus“ tam je středník
=CELÁ.ČÁST(YE­ARFRAC(DNES();­datumnarození))

Dochy

to datum narození dej někam do buňky, aby ti to excel zkonvertoval. Pak odečti dvě buňky, nebo ve vzorci odečti od buňky s datem narození.
Když datum napíšete přímo do vzorce, excel to nepochopí. Ve vzorci bys musela použít pravděpodobně funkci DATUMHODN(„11­.11.2011“) pro převod na číslo, se kterým si excel poradí

Doplňuji:
Takže když se odpíchnu od Magora, pak:
=CELÁ.ČÁST(YE­ARFRAC(DATUMHOD­N(„7.3.2011“);DNES­()))