Lorgins

Jak v Excelu 2010 zaoblit graf?

Máte graf, různé přímky a čáry, které vypadají jako hory, ale jak na to, aby z těch „hor“ byly oblouky?
Doplňuji:
Děkuji, povedlo se 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Nepoužij „Spojnicový graf“, ale „Bodový s vyhlazenými spojnicemi“…
😉
Doplňuji:
Tak sláva…
😉

Další odpovědi
Dochy

Zvol vhodný typ grafu. Například místo „XY bodový s rovnými spojnicemi“ zvolíš „XY bodový s vyhlazenými spojnicemi“

mosoj

Vytvoř trend grafu nebo využij klouzavý průměr.

Přidání spojnice trendu do grafu

Zobrazit všeZobrazit vše

Skrýt vše
1.Klepněte na datovou řadu, ke které chcete přidat spojnici trendu nebo klouzavý průměr.
2.V nabídce Graf klepněte na příkaz Přidat spojnici trendu.
3.Na kartě Typ klepněte na požadovaný typ regresní spojnice trendu nebo klouzavého průměru.
•Vyberete-li typ Polynomický, zadejte do číselníku Stupeň nejvyšší mocninu nezávislé proměnné.
•Jestliže vyberete typ Klouzavý průměr, zadejte do číselníku Periody počet period, které chcete pro výpočet klouzavého průměru použít.

Poznámky
•V seznamu Řady tvoří jsou všechny datové řady grafu, které podporují spojnice trendů. Klepnutím na název trendu v seznamu a výběrem požadované možnosti přidáte spojnici trendu k jiné řadě.
•Přidáte-li klouzavý průměr do XY bodového grafu, je tento průměr založen na pořadí hodnot x vynesených v grafu. Pokud chcete získat požadovaný výsledek, budete pravděpodobně muset před přidáním pohyblivého průměru hodnoty x seřadit

Doplňuji:
Ještě napiš, kterou metodu jsi použila.