zjentek

jak v dnešní době poznáte, že jste slušně vychováni?

Nejlepší odpověď
led

Správate sa a vyjadrujete slušne.
Ale nedá mi položiť otázku: Čo je to slušnosť?„
Podľa slovníka to je vraj: "slušnosť, -ti žen. r. súhrn pravidiel náležitého správania, zdvorilosť“ http://slovnik­.azet.sk/pravo­pis/slovnik-sj/?q=slu%C5%­A1nos%C5%A5
ale k tomu v diskusii

Další odpovědi
badisko

Ridim se jen podle svedoni .. jsem zastancem pravidla tri ..ze vse co udelam dobreho ci spatneho se mi trikrat vrati …
vV dnesni dobe nevim ja jsem ..old school :D

Reezo

Tato otázka je zavádějící, protože myslíš jako jak nás rodiče vychovali, nebo naše individuální chování? Je třeba si uvědomit, že i ten kdo je slušně vychován se může chovat nevychovaně. Záleží na individuální situaci a jaké emoce námi zrovna procházejí. Stejně tak není dobro nebo zlo, prostě dobro i zlo je v každém z nás.

zjentek

led: žéé?? Nezbývá mi než souhlasit ..pokud teda byla ta první věta mířená na mě

led

zjentek: Egoista… :) a druhí už nie??
Ale netešte sa, to bola len odpoveď na otázku…
Teraz priama otázka na vás:
Čo je to, podľa vás, slušná výchova?

zjentek

jak to mám vědět? Vždyť jsem s tím šel na jeden z největších vědomostních webů, které jsou ..proč asi?? Napadá mě- nebude to hodně souviset se skromností?

led

Dajme druhým priestor, určite dostaneme na to slušnú odpoveď

zjentek

ok, jasně ..to dělám taky- vždycky jak jsem v pasti, tak dám prostor druhým ,)

led

:)

led

To, či sme slušne vychovaní, hodnotíme my, alebo spoločnosť?
Čo na to hovorí Necyklopédia?:
„Nejaký ľudo je slušný, pretože to o ňom tvrdia všetci slušní ľudia, z ktorých každý sa stáva slušným už tým, že daného ľuda považuje za slušného. Takto sa vytvorili skupiny ľudí, ktoré majú patent na slušnosť a nikto, kto má iný názor, sa slušným nemôže stať. Už samotný nesúhlas s niekým slušným je neslušný a nesúhlasiaceho na večné veky diskvalifikuje.“

“Máme radi ľudí, ktorí povedia priamo, čo si myslia. No len za predpokladu, že si myslia to isté čo my.” Mark Twain