Agneta

Jak v Čechách vytunelovali Václava Fischera?

Mělo to něco společného s jeho nástupem do politiky?

Nejlepší odpověď
annas

Celý jeho příběh je zachycený v článku Příběh pana c.k. Fischera, příběh bez happy endu – viz odkaz
http://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/ceska-ekonomika/pribeh-pana-ck-fischera-pribeh-bez-happy-endu/r~i:arti­cle:642848/

--
Úspěchy v 90. letech, první kancelář v Praze – poprvé použil termín „last minute“ a postupně přicházel se stále vyššími slevami.

V druhé polovině 90. let vlastník letecké společnosti, vydavatelství, síť obchodů, Nadaci Václava Fischera, která připravovala zájezdy k moři pro děti z dětských domovů. atd.

Politika – začátek konce?
Václav Fischer svůj vstup do politiky jako kandidát „politicky i finančně nezávislý“. uskutečnil ve velkém stylu.

„Své soupeře v doplňovacích volbách do Senátu drtivě porazil, když získal přes 70 procent hlasů. Průzkumy veřejného mínění jej bleskově vynesly na pozici nejoblíbenějšího českého politika. A to přesto, že jeho aktivita jako senátora nebyla nijak výrazná. Stručně řečeno: Po masivní kampani se nad Fischerem-politikem zavřela voda.“

:V roce 2002 mluví Václav Fischer poprvé o tom, že svou cestovní kancelář prodá. A současně oznamuje svůj odchod z politiky. „Není možné spojovat činnost podnikatele, majitele firmy, který je zároveň manažerem vlastní firmy, s politickou prací,“ konstatoval tehdy Fischer"

atd.

Další odpovědi
anonym

Myslím, že ano – dokud byl neškodný milionář, nevadil nikomu.
Jakmile se stal relativně poctivým politikem, byl ´sejmut´.

ivzez

Těžko říct, jestli to souviselo s jeho vstupem do politiky,
ale spíše se přikláním k tomu, že ano.

Nemyslím si, že by Václav Fischer neuměl podnikat,
nebo že by nedokázal odhadnout trh a své možnosti.

Napadá mne, jestli nebyl moc slušný …
Doplňuji:
Václav Fischer dále vede FischerReisen (Berlín):
http://www.fis­cherreisen.com­.de/impressum­.html

U nás rozjel vlastní cestovní agenturu
a nabízí zájezdy německé CK.

Odkazů k němu je hodně, ale neotvírají se mi,
protože mám po překročení limitu FUP
sníženou rychlost tak, že nestihnou otevřít …

Je to zajímavá otázka, myslím že nás bude víc,
kdo by si rád přečetl více. Tak aspoň odkaz na Google:
https://www.go­ogle.cz/search?q=%22V%C3­%A1clav+Fischer%22&btnG­=Hledat&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla%3Acs%3Aof­ficial&client=fi­refox-a&channel=rcs&gfe_­rd=cr

Pepa25

Nedomnívám se. Vzhledem k tomu, že později zkrachovala i CK Tomi Tour, kde také působil, buď nebyl až tak dobrý podnikatel nebo se podmínky od 80. let. kdy začínal, dost změnily …

jjj123456789

V České republice, ne v Čechách, feministická antikřesťanko.

Agneta

JJJ12345678 >>>> Vlastně v Česku, abych nediskriminovala Moravu. Je to teď v pořádku?