jirkec

Jak v angličtině vyjádřit „chodit na houby“ nebo „jít na houby“? Je na to nějaká fráze?

Nejlepší odpověď
quentos

pondělí má sice pravdu, že se tam na houby nechodí, leč výrazy na to mají, dokonce několik, viz vodkaz http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mushro­om_hunting . Je třeba si ale uvědomit, že o činnosti ve zdroji píší v gerundiu, sloveso si z toho tedy musíme udělat (forage/hunt/pick mushrooms nebo jednoduše „mushroom“ jako sloveso).

Další odpovědi
pondělí

Asi to bude tím,že v anglicky mluvících zemích se na houby nechodí,tak na to nemají ani vyjádření,tak jako u nás není slovosled na mnohé činnosti,které vykonávají v cizině a tím o nich ani nevíme
Také na konec týdne jsme museli převzat dvousloví víkend,aby jsme vyjádřili to co jsme před desetiletími nedědělali

MK44

Nejčastěji používám: go mushrooming.

Pepa25

Mně se nejvíc líbí obrat to „to pick mushrooms“ – sbírat houby.
Že se u toho člověk nachodí bych popsal v další větě 🙂