konemy

Jak v Androidu nastavit automatické stahování všech aplikací na kartu sd?

Nejlepší odpověď
Bednaricek

Dobrý den, zálží také na operačním systému a mnoha dalších okolnostech. Budu předpokládat, že se jedná o nejběžnější Android. Hned ze začátku Vás zklamu – není to možné. Nabízí se pouze možnost aplikaci nainstalovat na interní úložiště a poté ji přesunout na SD kartu – toho lze docílit nějakou aplikací třetí strany. Na Google Play stačí vyhledat něco jako „app to sd card“. Tyto aplikace budou potřebovat všechna oprávnění (bez nich nemohou manipulovat s úložištěm) – tato oprávnění jednoduše nazýváme root. Provedením rootu zařízení odstraníte veškeré systémové ochrany a s tabletem (telefonem) si můžete dělat prakticky co chcete. Já Vám root nedoporučuji, protože jeho provedením ztrácíte veškeré právo na reklamaci u výrobce, dokonce i samotný root může telefon poškodit. Jednoduše řečeno – příště musíte pořídit telefon s větším interním úložištěm ;- ) Čtení aplikací z SD karty není pro telefon ideální, může to být pomalejší a náročnější,… zkrátka výrobci vědí, proč to tak udělali a my bychom to měli respektovat. Hezký zbytek dne.