quentos

Jak užívat internetový kalkulátor cen ČD?

Máte s ním někdo zkušenosti? Všechno se v něm zdá být na první pohled jasné, ale jakmile dojde na spočítání ceny, hodí mi to neskutečnou sumu, která je nesmyslná na první pohled. Co dělám špatně?
Doplňuji:
já to právě taky kontroloval v IDOSu, trať rovněž znám a rozdíl je propastný…

Nejlepší odpověď
mj81

Já používám http://www.jiz­denka.cz/ a můžu říct, že to funguje tak, jak má. Člověk si jen musí dát pozor, aby všechno správně nastavil

Zdroj: www.jizdenka.cz

Další odpovědi
vyneve

já bych si projel ještě různé slevy, kterých je nepřeberné množství a našel si tu svou.
často ji kalkulátor nenajde
(viz: SONE+, e-Liška,…)

Výletník8

Kalkulátor na www.jizdenka.cz dává správné výsledky, www.cd.cz/asistent/ mi vícekrát vrátil nesmysly. Vždy jsem využil zpětné vazby a zpravidla byla přislíbena oprava.

mosoj

Není to náhodou tím že ty ceny jsou opravdu tak vysoké.
Kontroloval jsem to v IDOSU na trať kterou znám a platím. Vzdálenost 135 km. Cena 172/129 Kč a to opravdu platím
V kalkulátoru 135km 1 osoba totéž.

http://www.jiz­denky.nanadra­zi.cz/index.php

Pokud to kontroluji zde je to naprosto stejné a odpovídá to skutečnosti.
V kalkulátoru je třeba rozlišovat zda se jedná o norm. vlak, nebo IC či SC.
Pokud je to identické a počet km je stejný
není rozdílu. IDOS si to vyhodnotí sám.

ReHu

Pro mosoj – nedávno jsem jela do Phy vlakem a zjistila, že příplatek k jízdnému má již pouze Pendolino. IC i EC stojí stejně jako rychlík.
Pro vyhledávání spojení používám IDOS.