uccello

Jak uvést Windows 7(OEM verzi) do továrního stavu jako po instalaci?

Windows 8 už takovou šikovnou funkci mají v sobě a není potřeba žádné instalační DVD. Potřeboval bych takto vyčistit sedmy, aby vše, co není součástí systému bylo smazáno a zůstaly jen čisté Windows.

Odpovědi
anonym

Recovery mode->Tovární stav.

Bedy

Řada notebooků a počítačů má na disku skrytý recovery oddíl. Do něj se dostanete přes jednu z Fkláves před naběhnutím Windowsu (tj hned po zmáčknutí tlačítka napájení). Tam pak zvolíte možnost Factory reset nebo Recovery prostě něco v tom smyslu. Ono Vám to vymaže systémový disk a nainstaluje tam WIndows nanovo.Někdy to jede i bez smazání celého disku, že to jen udělá „malou reinstalaci“ – tedy vymaže složku Windows a nahraje tam tu původní z výroby z toho skrytého recovery oddílu.

uccello

Ještě doplním, že tzv. opravné DVD jsem k počítači nedostal. Mohl jsem si ho vytvořit po prvním spuštění Windows a vlastně stále můžu, ale teď by se mi na jedno DVD zdaleka nevešlo. Proto hledám nějakou účinnější variantu, aniž bych instaloval černotu.