Avatar uživatele
fcoop

Jak uvažují Američané?

Češi
Překlad do češtiny z jednoho amerického turistického průvodce.

Česko je nepatrná země, ležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru
mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v
minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat. Je to
významný člen světového společenství, i když ne tak významný, jak si myslí.
Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, které nejsou
důležité a kde se špatně nakupuje. Česko je velmi stará země s mnoha poklady jako je Karlův most, Karlovo náměstí, Karlovy Vary a Karlštejn. Na západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. I když si o sobě Češi myslí, že jsou moderní národ, téměř nepoužívají klimatizaci a američan tam těžko narazí na slušnou mexickou kuchyni. K neustálému roztrpčení amerických návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam mnoho lidí, kteří promluvíanglicky, jestliže z toho budou něco mít.Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své peníze. Lidé – Česko má jen tolik obyvatel jako 3 obvody Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je strašlivě přelidněné, minimálně každých 7mil tam potkáte vesnici. Z deseti miliónů lidí jich
9,5 miliónu pije nebo kouří. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou
posedlí sexem a nemají ponětí o disciplíně. Většina věřících Čechů jsou
křes»ané, i když by jste to podle jejich chování neřekli. V Česku je mnoho
komunistů. Bezpečnost – Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi.
Návštěvníci si ale musí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí (buď Němci nebo Rusové). Češi tradičně kapitulují bez průtahů.
Historie – Původ Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany, jiní za
potomky Keltů. Pak tam je skupina lidí, kteří mluví úplně jiným jazykem, ale
tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a
jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je více na východě.
Nejznámějšími Čechy byli internacionál DubCzech, Koudyš (tenis), Hashek
(hokej) a Hejvl(prezident).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? led, jendahun, gnr54, Kerberus, Syd, anonym, suaeda, Deli, Angie, rosinka, anonym před 4569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Člověk by se tomu i zasmál, kdyby to nebylo k pláči…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Text mně připomíná některé Krampolovy a Šimkovy rozhovory. Ale jinak bohužel smutné poznání.
Ale myslím si, že neznalosti zřejmě souvisejí í s úrovní vzdělání v USA. Mám pocit, že naše školství v určitých oblastech k tomu spěje, jak dokazují výsledky srovnávacích testů mezi jednotlivými státy. Vědomostí americkým studentům chybí, ale na rozdíl od našich snadněji chápou psaný text, umějí lépe komunikovat s ostatními. Chování je pak kapitola sama pro sebe …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Jak uvažujou júesáci radši ani nechci vědět, ovšem tady u toho jsem se nasmála, ačkoli je to spíš takový tragikomický.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Článek už jsem četl dříve. Na jedné straně se člověk pobaví jak „Amerikáni“ jinak smýšlejí (inu jiná kultura). Na druhé straně se, ale člověk zarazí co se o nás v článku ukrývá ošklivé pravdy.
Setkal jsem se s něčím obdobným při hovoru s Holanďany. Naše krajina jim učarovala a rádi k nám jezdí. Ale, když prý jedou do Prahy tak se raději oblečou jako trhani, aby nebyli okradeni. Smutná vizitka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ich pohľad vychádza z dominancie amerického „národa“, z toho čo ich učia na školách a mediálnych informácií. Nehovorím o vrcholových politikov ale aj tí sa občas zmýlia.
Ich pohľad na nás – strednú európu je: „zoberme si lupu a glóbus, kdesi v Afrike pri pobreží Somálska je Európa (pozn. skutočne zo správ na CNN). Tam kdesi sa nachádza republička Horná-Dolná, ktorej pomáhame a živíme z našich daní“
Ale ak ukážeme, že niečo vieme a dokážeme, môžme sa zaradiť medzi ľudí a začnú si nás vážiť. (skúsenosť)
K tomu ich pohľadu, zábudlivosti pôvodu, mám len:
pýšnil sa mul, že matkou mu kobyla bola,
zabudol však, že otcom somár bol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Dalo by se klidně napsat něco podobného „jak uvažují Češi“. Ale na tom by se zasmáli zase jenom cizinci :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

I když z toho cítím, že uvažují pořád stejně povýšeně,jako jejich britští předci,jako, že oni jsou snad jediní civilizovaní, a že mohou ostatní učit – je mi z toho smutno. Protože je mi jasné, proč máme takovou pověst. :((

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Babsi

Amerika nemá tak velké všeobecné povědomí o světě, většina z nich ani nevycestovala ze země.
O jejich znalostech vypovídá i tohle video: http://www.you­tube.com/watch?v=WnDAC7n­2qcU

Doporučuji shlédnout… :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natálka 21

Je to jen a jen o lidech. Ne všichni v tomto státě kradou. Tohle bylo spíš sepsáno pro zasmání a určitě ne ani američany. Řekla bych, že New York je daleko víc přelidněn :D tak ať nepomlouvaj. A nezávidí nám náš hokej. Stadiony na 20 tis diváků a na zápasech sedí tiše jak v divadle a jen koukaj a cpou se hranolkama nebo chipsy. Strašný.....
V New Yorku je to samej feťák. Bych se nedivila kdyby nevěděli ani kde je Socha Svobody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Žádná Amerika neexistuje. Je to virtuální iluze, klam. Prostě není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek