Jíta141

Jak utvořím ze souvětí větu jednoduchou, když věta vedlejší je přívlastková?

Doplňuji:
Když věta zní : Prodavači nabízeli své zboží prvním zákazníkům, kteří brzy ráno přišli do městské tržnice pro čerstvou zeleninu a ovoce??

Nejlepší odpověď
annas

Z vedlejší věty vytvoříte přívlastek a zapojíte do hlavní věty. Uvedu příklad.

Adventní věnec, KTERÝ VYROBILA JANA, se nám moc líbil.
Adventní věnec VYROBENÝ JANOU se nám moc líbil.

Další příklady najdete v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-si-nejlip-zapamatovat-vedlejsi-vety
--

Vaše věta.......... zákazníkům, kteří brzy ráno přišli… vytvoříte ze slovesa přídavné jméno, přidáte do věty hlavní, odstraníte vztažné zájmeno který a hotovo … zkuste uvažovat, není to tak těžké.

Další odpovědi
quentos

VV přívlastkovou smrsknu na přívlastek.

www

Pokud ti nestačí odpověď quentos, stačí mrknout do učebnice, což je na řešení DÚ nejlepší.
Případně se zeptat vyučujícího, také velmi rád vysvětlí 😉
Doplňuji:
Odpovědi.cz nejsou primárně určeny na řešení DÚ líných školáků!

titita

Učebnice Fraus pro osmý ročník ZŠ, že? :D
…zákazníkům přicházejícím brzy ráno…

Terezamafin

A u dítě se uklidnilo, když mu maminka zazpívala.