sowa

Jak utěsnit střešní tašky ?

Máme tašky bobrovky a malý sklon střechy –20% .Zatéká na některých místech.Je možné tašky podmazat lepidlem na obklady,nebo silikonem ?

Odpovědi
mosoj

Jestli jsou to opravdu % tak přeložit a dát jinou krytinu.
Bobrovky se dávají od 30 stupňů to je cca 50 %.
Jinak existuje střešní tmel na bázi asfaltu, ale ten vám nepomůže.

http://www.krytiny-strechy.cz/technic­ke_info-k-navrhovani-strech/prevodni-tabulka-sklonu/

Doplňuji:
Mowla zase špatně četl. To vodotěsné podstřeší platí pro tašky s vodní drážkou, nikoliv pro hladké bobrovky.

anonym

Kdo to naprojektoval???
Chyť toho projektanta, omlať mu pár bobrovek o čelo – a nech ho to předělat (a zaplatit!).
Bezpečný sklon pro bobrovky je cca 30°, takže při 20° musí být vodotěsné podstřeší (jakoby střecha pod střechou).
___
Pokud jednotlivé tašky podmázneš (ale vzájemně neslepíš), stejně to nebude těsnit – celá střešní konstrukce se hejbe (větrem, vlhkostí…).
A pokud tašky slepíš, popraskají (střešní konstrukce se bude hýbat dál).
___
Nevidím jiné rozumné řešení, než střechu rozebrat a udělat vodotěsné podstřeší.
Doplňuji:
Mosoji, Mosoji, kdy tebe to zbytečné a hloupé rejpání přejde…?
Viz např. – http://www.ton­dach.cz/stres­ni-krytina/bobrovka , koukni na Popis produktu…
Já špatně čtu, Tondach špatně píše…
ROFL

Pepa25

Co vím, tak se pálené tašky ničím „nepodmazávají“ ani nelepí. Nemám zkušenost s bobrovkou, můj názor je když tašku, tak s pořádným „falcem“ – Hranice, Francouzskou …

honza19hk

to neutěsníš.Spíš bych se zajímal o to jak jsou převázané jestli tam je dostatečný přesah. Jsou dávané na půlu tašky nebo na 2/3 ??
Ale jak už tu psali na takto mírnou střechu to není dobrá krytina.

cukrar

Sowa, možné to je, podmazat silikonem, nebo lepidlem, avšak bez úspěchu.
Jestliže máte malý sklon, musíte udělat vodotěsné …tak jak píše Mowla, i když ho jiní kamenují.
To Vás vyjde na velké peníze, proto bych doporučil bobrovky dolů a jinou krytinu..

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.