Avatar uživatele
paul1

Jak utěsnit okno silikonovým tmelem?

Máme kastlová okna, jsou utěsněna kovotěsem, který vcelku spolehlivě slouží řadu let, i když místy je znát,
že utěsnění není úplně dokonalé (občasné rosení). Při instalaci nové kuchyně nám zbyla skoro celá patrona
silikonového tmelu. Už ani nevím kde jsem získal informaci, že je dobré nalepit do rohu rámu samolepící pásku, na ni nanést housenku silikonového tmelu a potom dát další pásku a zavřít okno. Dost se mi pozdává, ale netroufám si jen tak se do toho pustit, abych náhodou okno neslepil a tím neudělal víc škody jako užitku. Poradí někdo? Děkuji za odpověď.P.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, mosoj, johana 56 před 3119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Může být, pokud použiješ pásky na obě strany nemůže být problém. Podle mně by stačila i pouze jedna páska na křídlo okna. Po vytvrdnutí tmelu bych pásku odstranil. Dobrý nápad zejména pro veliké netěsnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Na čístý rám nanesete silikon, před zavřením okna vložíte igelit, který skřípnete. Po zaschnutí oknu normálně otevřete. Že je třeba pečlivá práce, to je jasné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit


Avatar uživatele
Mupek

Já jsem protistranu namazal sádlem a fungovalo to 10 let.Nanes tmel a hned okna zavři. Po 3 hodinách okna otevřít a je hotovo.

Upravil/a: Mupek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pravy88

Ahoj, taky nám profukovala okna a tmelem jsem to tedy neřešil. Objednal jsem přes https://www.tes­nenitexim.cz/TES­NENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm těsnění oken a dvěří, které jsem do oken nainstalovat během pár minut a bylo hotovo. Příjde mi to jednodušší.

před 1614 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek