Pokročilý

Jak utěsnit okno silikonovým tmelem?

Máme kastlová okna, jsou utěsněna kovotěsem, který vcelku spolehlivě slouží řadu let, i když místy je znát,
že utěsnění není úplně dokonalé (občasné rosení). Při instalaci nové kuchyně nám zbyla skoro celá patrona
silikonového tmelu. Už ani nevím kde jsem získal informaci, že je dobré nalepit do rohu rámu samolepící pásku, na ni nanést housenku silikonového tmelu a potom dát další pásku a zavřít okno. Dost se mi pozdává, ale netroufám si jen tak se do toho pustit, abych náhodou okno neslepil a tím neudělal víc škody jako užitku. Poradí někdo? Děkuji za odpověď.P.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Může být, pokud použiješ pásky na obě strany nemůže být problém. Podle mně by stačila i pouze jedna páska na křídlo okna. Po vytvrdnutí tmelu bych pásku odstranil. Dobrý nápad zejména pro veliké netěsnosti.

Další odpovědi:

Stříbrný

Na čístý rám nanesete silikon, před zavřením okna vložíte igelit, který skřípnete. Po zaschnutí oknu normálně otevřete. Že je třeba pečlivá práce, to je jasné.

Já jsem protistranu namazal sádlem a fungovalo to 10 let.Nanes tmel a hned okna zavři. Po 3 hodinách okna otevřít a je hotovo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.