Avatar uživatele
Miroslavst

Jak uskladnit vinné lahve?

Dnes jsem viděl pár stojánků na lahve-vinné lahve. Protože nebylo poznat, kde je přední a kde zadní strana, napadla mě tato otázka.
Lahve s vínem byly uskladněny v tomto stojánku tak, že ležely hrdlem nakloněným dolu, ale co když byl stojánek otočený a lahve měli směřovat hrdlem nahoru?
Jak správně uskladnit lahve s vínem?
Hrdlem nahoru nebo dolu?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, flodur před 5022 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bunnik

Víno musí být uloženo tak, aby korek byl ponořen. Tak si to pamatuji z návštěvy několika sklípků v Mikulově. Tak nám to bylo řečeno.

A tady jsem dohledala důkaz :) http://vino-radce.cz/archivace-vina/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Víno musí být uložené hrdlem dolů. Nápoj musi
máčet korek. Jinak vyschne a přestane těsnit
do vína se dostane vzduch a po několika letech by se zkazilo.Mně takhle zkyslo víno které jsme ve skříni zapomněli asi za rok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PostApMan

V mé oblíbené vinárně kam chodím po práci, se skladují vína v regálech a stojáncích hrdlem mírně nakloněném dolů (ale jen mírně- ale viditelně). Bohužel směna mi ještě neskončila abych se šel zeptat proč tomu tak je. Ale jsem si jist že to tam mají správně (víno chutná skvěle)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Ano,lahve s vinem se skladuji korek smer dolu-aby byl neustale vlhky,aby utesnoval. Nejenom bile vino,ale i cervene musi byt skladovano v mirnem chladu( teplota pri samotnem podavani je neco jineho).Kazde vykyvy teploty,at uz cervenemu tak i bilemu vinu skodi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
avatar

lahve se uskladňují hrdlem dolů

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek