Miroslavst

Jak uskladnit vinné lahve?

Dnes jsem viděl pár stojánků na lahve-vinné lahve. Protože nebylo poznat, kde je přední a kde zadní strana, napadla mě tato otázka.
Lahve s vínem byly uskladněny v tomto stojánku tak, že ležely hrdlem nakloněným dolu, ale co když byl stojánek otočený a lahve měli směřovat hrdlem nahoru?
Jak správně uskladnit lahve s vínem?
Hrdlem nahoru nebo dolu?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bunnik

Víno musí být uloženo tak, aby korek byl ponořen. Tak si to pamatuji z návštěvy několika sklípků v Mikulově. Tak nám to bylo řečeno.

A tady jsem dohledala důkaz :) http://vino-radce.cz/archivace-vina/

Další odpovědi
elektrikář

Víno musí být uložené hrdlem dolů. Nápoj musi
máčet korek. Jinak vyschne a přestane těsnit
do vína se dostane vzduch a po několika letech by se zkazilo.Mně takhle zkyslo víno které jsme ve skříni zapomněli asi za rok.

PostApMan

V mé oblíbené vinárně kam chodím po práci, se skladují vína v regálech a stojáncích hrdlem mírně nakloněném dolů (ale jen mírně- ale viditelně). Bohužel směna mi ještě neskončila abych se šel zeptat proč tomu tak je. Ale jsem si jist že to tam mají správně (víno chutná skvěle)

mojitek

Ano,lahve s vinem se skladuji korek smer dolu-aby byl neustale vlhky,aby utesnoval. Nejenom bile vino,ale i cervene musi byt skladovano v mirnem chladu( teplota pri samotnem podavani je neco jineho).Kazde vykyvy teploty,at uz cervenemu tak i bilemu vinu skodi

lahve se uskladňují hrdlem dolů