cvikra

jak ušetřit za topení

má někdo zkušenost s propagačním letákem kde se píše:levné teplo pro Váš dům,chcete ušetřit za topení, máme pro Vás řešení, nebo levnější jak topit dřevem. Údajně to má fungovat v Norsku již pět let.

Nejlepší odpověď
badisko

No aby jsi usetril za topeni …zalezi na mnoha vecech …cim topis v jakem stavu je dum ..(zatepleny atd ..)..stejne vzdycky musis vlozit urcity kapital a ten se ti po letech vrati ..nebo taky ne …a letaky jsou reklama ..! ( k cemu reklama slouzi asi vis oblbovani lidi ..)takze bych tomu moc neveril drevo nebo uhli popripade plyn topny olej …ja topim doma topnym olejem nejsem v CR..tady timto zpusobem usetrim dost …ale v CR by se to naopak prodrazilo …takze jak rika terry co funguje jinde nemusi nutne fungovat doma ..

Další odpovědi
terry

Nevím o jakém létáku je řeč. A také si myslím, že to, co funguje v Norsku nemusí (ale může) fungovat u nás.
Určitě se ale nějaké cesty, jak ušetřit na nákladech za topení, najdou.
Jen to nevzdávat, když se ta správná myšlenka a cesta neobjeví hned.

Kyta

Mám doma v domku 3+1 ,bez zateplení a plastových oken,24 stupnů­.topím,dřevem,v krbo­vých kamnech,náklady ,zhruba nula,náletových ,dřevin,je spousta,jen je víc práce,,ale mně to,baví,mít doma teplo,,za trochu práce to stojí:),Spálím,osum kubíků..

I_hate

Jak ušetřit za topení? N e t o p i t ! :)

vranovahan

Já nedávno četla, že ušetřit za teplo se dá i s pomocí rekuperační jednotky. Nemá s tím někdo zkušenost? Dost mě to zaujalo. Dívala jsem se na nějaké například na https://rekuperace-aldes.cz/ a vlastně by to nebyla až tak velká investice. Pokud je ta úspora energie opravdu tak velká, jak tvrdí, tak si myslím, že by se to mohlo i vyplatit.