Weroniq

Jak ušetřit při výběru dovolené a nenechat se „natáhnout“?

kde je větší úspora a) jestli je zájezd letecky nebo autobusem nebo vlastní dopravou b) jestli je vlastní strava či polopenze/plná penze c) jaké má hotel vybavení jako je bazén, televize.. d) podle doby zájezdu v sezoně nebo mimo ni případně last minute? jak vybíráte dovolenou vy? chtěla bych tip na dovolenou v Itálii pro dvě osoby, ale nenechat se „vyžrat“ od cestovky

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já na dovolenou šetřím celý rok a vybírám už v listopadu/tedy first minute/, zjistím si recenze z míst kam chci jet / která přícházejí v úvahu/,zásadně tedy nejezdím do hotelů a pouze bez stravy, protože si chci užít dovolenou se vším všudy -stravuji se v tavernách. Zatím jsem nikdy nebyla zklamaná Vy se nemůžete přeci řídit tím ,co vyhovuje druhým, jistě máte o své dovolené svoje představy.
Pokud si sednete do letadla s cestovkou je jasné že zaplatíte víc, ale nemáte starosti , hlavní věci za vás zařídí, vy jen přijedete a rekreujete se
Pokud chcete jet autem , zase si zastavíte kde chcete a jedete si svým tempem- ubytování určitě seženete protože všude při přijezdu je dost na výběr .
A zda zvolíte hotel nebo ne , zda chcete mít vše naservírované … zase jste vázaná na hotel . To mě tedy nevyhovuje, chci mít volnost na dovolené.
A hlavně tedy nepočítám na dovolené každou korunu, prostě si užívám.