jaza

Jak urychleně zabránit psychickému týrání

Sousedé jsou již 6 let psychicky týrání a chtějí spáchat v nejbližších dnech sebevraždu. Týrá je jejich sourozenec a hlavně jeho dominantní manželka. Jejím cílem je získat jejich majetek, t.j. jejich vlastní RD, ale i další 1/2 RD, kterou oni vlastní s jejím o 20 let starším manželem. Zkouší to nejen vulgárními výhrůžkami, nadávkami, ale i soudní cestou, kde tito důchodci musí neustále prokazovat a odolávat jejich výmyslům. Přitom RD jsou řádně zapsány v Katastru nemovitostí. Toto týrání se strašným způsobem podepsalo na jejich zdraví, paní po mozkové mrtvici, její manžel po infarktu. Jakým jiným způsobem se tito slušní lidé mohou bránit? Policie říká, je to v rodině, vyřešte si to sami. Soudy se již táhnou 5 let, tito důchodci přišli o nemalé finanční prostředky za právníky a nemají již žádnou vůli žít. Poraďte, prosím, aby nedošlo k tragédii.

Nejlepší odpověď
Damiana

Na Poliici jim to, že si mají poradit sami, musel oznámit někdo konkrétní – podat tedy na něj stížnost. Také by bylo dobré, kdyby se do toho vložily nějaké přátelské nebo sousedské ruce a mozky. V tomto případě by se mohly obrátit na organizace, které bojují proti násilí – třeba Bílý kruh bezpečí, a opravdu poctivě jim vylíčit jejich životní situaci.
Staří lidé jsou někdy jako malé děti – bezbranné a důveřivé. Je povinností každého slušného člověka, který může, aby jim pomohl. V neposlední řadě by mohlo být účinné se obrátit na nějakou televizní stanici. Zejména komerční televize „lační“ po srdceryvných příbězích, ale na druhou stranu zase dovede rozhýbat stojaté vody a vyplašit hyeny. Zkrátka – začnou dělat dusno. A jakmile se něco děje, někdo se také chytne za nos a rozmyslí si své choutky. Postavit se jako cizí člověk proti arogantnímu příbuzenstvu účinné nebude, chce to mít proti nim přece jen nějakým způsobem navrch.

Další odpovědi
pusinka50

Opravdu smutné, že lidské hyeny stále mezi námi žijí. Ještě smutnější, že kvůli nim si chtějí slušní lidé vzít život. Tady těžká rada. Zkusila bych, být Vámi, opravdu zavolat televizi, jak píše Damiana, domluvit se tam s reportéry, aby tento případ lidského psychického týrání zveřejnili a zabránili tak dvojité sebevraždě a těm důchodcům bych oznámila jen termín jejich příjezdu, aby byli postaveni před hotovou věc a nemohli ze strachu couvnout. Ten telefonát Vás nebude nic stát a něco pro záchranu těch lidí uděláte. Pomohlo by také pohrozit, že máte známé „ranaře, bouchače“, kteří si na ně někde počíhají, jestli psychického týrání okamžitě nenechají