Jak určit správnou cenu mých výrobků?

Chtěla bych jen tak v okolí po málu prodávat výrobky z Fima, přívěšky, náušnice, maličkosti, které mám vyfocené např. zde: http://angi-shy.deviantar­t.com/gallery/34523697

Ale nevím, kolik si za to účtovat. Jak bych si to měla vypočítat? Vím, že se tam pracuje nějak s cenou materiálu, ale nevím kolik procent z materiálu se mí využít při počítání a tak.

Nejlepší odpověď
hanulka11

ceny si můžeš odvodit od těchto výrobků a můžeš se zaregistrovat na Fleru a prodávat – jistě budeš mít úspěch – máš pěkné věcičky
http://www.fler­.cz/zbozi/sper­ky/fimo-a-polymery

Další odpovědi
Drap

Výpočet je velmi snadný. Cena materiálu na jeden výrobek plus mzda,plus režie / energie, pronájmy, obnova nářadí a strojů, náklady na účetnictví a podobně / a k tomu přičteš zisk, který chceš mít na jednom výrobku. A máš konečnou cenu.

Lucijej

No jestli nedokážeš odhadnout cenu materiálu atd., tak jednoduše omrkni podobné zboží od jiných tvůrců a ceny dej podobné jako oni.

huxa

materiál+práce+zis­k=cena

nicméně nevím, kolik chceš účtovat na hodinu a jaký chceš mít zisk, navíc, je třeba počítat i s konkurencí. Jestli se v tomto nevyznáš, kašli na to…

mosoj

Cenu určí konkurence a zkákazníci. Kalkulaci s materiálem, energiemi , prací, dopravou a režijí si udělej pro vlastní potřebu k zjištění zisku. Cenu nastav tak aby jsi byla konkurence schopná vůči ostatním výrobcům s podobnými výrobky a prodávala jsi s co největším ziskem. To je pravidlo tržního hospodářství.

natybubu

opravdu mooooc nadhernýý!!!! hned bych si něco koupila…;-)