mejproch

Jak určit rostliny, které neznám? Prosím poraďte, dělám herbář do školy a nevím jak na to :( Předem děkuji :)

Dělám herbář rostlin a potřebuju určit nějaké druhy rostlin, poradíte mi prosím jak můžu ty rostliny určit? Předem děkuji :))

Nejlepší odpověď
beer

Při vkládání otázky mělas použít alespoň jedné z nabízených možností! Otázka byla právě nedávno řešena. Můžeš určovat podle barvy květu, doby kvetení, atd.:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/klic-pro-urcovani-rostlin-do-herbare-ap-neznate

Další odpovědi
anonym

Když jsem před dávnými lety zpracovávala herbář do školy já, tak jsem si v knihovně vypůjčila Atlas rostlin a podle toho jsem rostliny zařadila.
Dnes máš možnost spoustu informací najít na internetu. Je to jenom o Tvé šikovnosti.
Někteří žáci, když si ojedinělými rostlinami nebyli jistí, tak je vyfotili a snímky vložili sem do otázky. Nemůžeš to ale samozřejmě provést s celým herbářem.

Lucijej

Nejednoduší by bylo, kdyby sis nasbírala rostliny, které znáš nebo alepoň tušíš, co by to mohlo být, protože pro laika je poměrně náročné určovat, když nemá šajnu, co by to mohlo být. Kolik jichpotřebuješ? 50? To přece seženeš. Nebo kontaktuj někoho z okolí, kdo by ti s tím mohl pomoct – třeba babička by mohla dost rostlin znát.
Taky existuje spousta internetových atlasů – třeba http://botani­ka.wendys.cz/ a projdi si ho a podle fotek ty kytky poznávej…