DusanOrlik

Jak upravit soubor z foťáku?

Zdravím,ve foťáku jsem nahrával na koncertě hudbu.Jenže když pustím hudbu(záznam zvuku).tak to škvrčí a nejde rozumět co hraje a co kdo zpívá.V počítači to je to samé (když to uložím).Jak to mám v počítači upravit,aby zde nebylo škvrčení?

Nejlepší odpověď
anonym

těžko … téměř nepatrný šum jde odbourat speciálními filtry (noise gate v audacity, takto bývají digitálně upravovány starší nahrávky) ale pokud říkáš, že není vůbec rozumět tomu co se zpívá, tak to už neopravíš nijak.

Důležitá je kvalitní nahrávka pomocí kvalitních a vhodně umístěných mikrofonů, to je základ, … pomocí filtrů se dá ledasco spravit ale zázraky s masivně zarušenou nahrávkou dělat nejdou.