Damiana

Jak upravit šaty na latinu?

Koupila jsem si dlouhé, hodně třpytivé šaty z materiálu polyester s příměsí elastanu. Chtěla bych z nich udělat styl na latinu – tzn. rozstříhat spodek po délce na pruhy, do půli stehen – aby se vlnily kolem těla. Nebude se to párat a pouštět oka, když to pak nechám jen tak? Nebo existují nějaké speciální nůžky, které látku tak nenaruší a jakoby zaobroubí?
Díky za nápady a zkušenosti.:-)

Nejlepší odpověď
hanulka11

entlovací nůžky to zachrání- nic se párat nebude , navíc s elastanem se ti to nebude párat- jen možná trochu kroutit/ale to záleží jak široké pruhy nastříháš – vola bych radši širší než 15cm
Doplňuji:
oprava ne- vola...... ale volila bych

Další odpovědi
ReHu

Mně by se to moc těmi entl nůžkami nelíbilo.
Jsou to ty, co stříhají zubatě.
Zkus je někde, kde to nebude moc vidět trochu porozpárnout ve švu a uvidíš, jestli se látka má tendenci třepit nebo ne. Pokud je tam elastan, tak by ani nemusela.
Hladký střih by semi líbil víc.
Ale to by se líbili mně. Záleží hlavně na tom, co se líbí tobě.

Damiana

ReHu: No tak teď jsi mě zmátla, zuby tam nechci, to by vypadalo divně, jak fáborky…

Damiana

Tak entlovací nůžky! Díky hanulko, zítra se po nich mrknu.:-)

hanulka11

právě v tom elastanu nebudou ty zuby vidět

Damiana

Myslíš?

hanulka11

prodávají víc druhů těchto nůžek jemné zoubky a hrubší